Інформація про Євгенія Лопата

27 років, Директорка Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz

Євгенія Лопата /Ярослав Дебелий

30 до 30 2021

Лопата здобула дві вищі освіти за кордоном – в Австрії та Німеччині. Працювала в німецькому парламенті й досконало знає німецьку. Чому не залишилась? «Там вистачає талановитих людей. А в Чернівцях – ні», – пояснює менеджерка. У 2013 році вона очолила поетичний фестиваль Meridian Czernowitz. Його відвідує 12 000 унікальних гостей.

Події фестивалю відбуваються на незвичних локаціях – наприклад, поруч із будівлею колишньої синагоги або на єврейському кладовищі. Видавництво Meridian Czernowitz, де Лопата є головною редакторкою, заробляє на продажі книжок і турах авторів.

Правило життя: «Завжди пишу зранку план, який хочу втілити. Хочу використати час раціонально та ефективно, щоб привнести у світ щось хороше».

Чого навчили батьки: З чотирьох років я ходила на народні танці, коли мені було п’ять, батьки відправили мене на гастролі в Москву. Гастролі були двічі ‑тричі на рік. Я бачила різні країни, спілкувалась англійською та німецькою. В дитинстві я об’їхала, здається, 20–25 різних країн.

Плани на 2022 рік: Спільно з міською владою провести фестиваль «Книжкова столиця України 2022». Мета – довести Україні та всьому світові, що Чернівці – літературна столиця. 

Поруч в рейтингу «30 до 30 2021 рік»
Участь в рейтингах
Статті по темі