Forbes Україна 30 до 30 2021 року
Категорія
Рейтинги
Дата

30 до 30 — 2021 рік

Хто потрапив у новий список Forbes Україна 30 до 30 2021 року

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

У 28 років Дрю Х’юстон, співзасновник Dropbox, керував бізнесом із виторгом $240 млн і 50 млн користувачів. За 10 років клієнтура Dropbox зросла у 10 разів. Статки 38-річного Х’юстона – $2,3 млрд. Х’юстон – учасник першого списку Forbes 30 under 30, складеного у 2011 році. «Хто перевинаходить світ? Кого вам варто найняти на роботу сьогодні? На кого ви працюватимете за 20 років?» – запитував редактор дебютного випуску списку. Згодом локальні версії 30 under 30 з’явилися в Азії та Європі.

З 2020 року щорічний список є і в Україні. До першого українського «30 до 30» увійшли не лише перспективні підприємці та IT-інноватори, а й спортсмени, музиканти і громадські діячі. Серед них – засновники Reface Роман Могильний, Денис Дмитренко та Ярослав Бойко, спортсмени світового класу Еліна Світоліна та Жан Беленюк, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, реперка Alyona Alyona, зірка кіберспорту Simple (Олександр Костильов).

Список 2021-го теж поєднав людей різних індустрій та сфер. Можливо, цьогорічним учасникам було навіть складніше, ніж попередникам: їхні успіхи припали на часи пандемії. Карантин мало не вбив бізнес Володимира Оляницького, 28, котрий кілька років успішно допомагав українським студентам дешево подорожувати до Європи. Зараз у нього новий проєкт – стартап Choice, який загрожує переворотом на ринку банківського еквайрингу. Спортсмени Максим Крипак, 26, Анжеліка Терлюга, 29, Михайло Романчук, 25, та Людмила Лузан, 24, через перенесення Олімпіади у Токіо втратили рік підготовки. Всі вони успішно провели Ігри, повернувшись до України з медалями, а Крипак став десятиразовим паралімпійським чемпіоном з плавання.

Євгенія Лопата, 27, повернулася до України після кількох років у Німеччині та Австрії, щоб очолити масштабний літературний фестиваль Meridian Czernowitz. Операційний директор Atlas Weekend Андрій Маркевич, 30, у 2022-му чекає в Києві на виконавців світового рівня Twenty One Pilots та Alt-J. У 2020-му Atlas не відбувся, але вижив.

Незважаючи на молодість, кожен учасник нинішнього списку вже змінив світ і зупинятися на досягнутому не збирається. Посуд авторства Марії Гаврилюк, 28, є у Папи Римського Франциска. Її бренд Gunia названо на честь традиційних гуцульських шуб, а в оформленні використовуються мотиви наївного мистецтва. У пекарні 25-річного Владислава Малащенка працюють люди із ментальними особливостями. Деякі з них уперше отримали нормальну роботу, хоча раніше нічого не бачили, крім стін інтернату.

Кардіохірург Гліб Ємець у 29 першим в Україні провів надскладну операцію із заміни аортального клапана без розкриття грудної клітки. Анна Белеванцева, 27, готується до виходу на ринок США із роботизованими протезами рук, що були винайдені в Україні. За якими принципами живуть молоді та успішні українці, хто і як їх виховував, хто їхня рольова модель?

Учасники розповіли Forbes про своїх батьків, їхній вплив на успіх дітей та про своїх кумирів. Серед людей, які надихають молодих успішних українців, – Річард Фейнман, Фрітьйоф Нансен, Ілон Маск та Вінстон Черчилль. Хто з учасників українського «30 до 30» надихатиме сучасників і нащадків? Покаже час. Проте вже зараз у них є чого повчитися. 

Клікайте на фото учасників рейтингу і ви зможете перейти на їх профілі на Forbes.ua

Інформація Сфера Вік
Анна Белеванцева /Ярослав Дебелий Анна Белеванцева
Сфера
Операційна директорка Esper Bionics
Вік
27 років
Марія Гаврилюк /з особистого архіву Марія Гаврилюк
Сфера
Засновниця Gunia Project
Вік
28 років
Валерія Гузема /з особистого архіву Валерія Гузема
Сфера
Засновниця Guzema Fine Jewelry
Вік
30 років
Гліб Ємець /Ярослав Дебелий Гліб Ємець
Сфера
Мініінвазивний кардіохірург
Вік
29 років
Максим Крипак /Getty Images Максим Крипак
Сфера
Плавець-паралімпієць
Вік
26 років
Надія Кушнір /з особистого архіву Надія Кушнір
Сфера
Ілюстраторка
Вік
28 років
Євгенія Лопата /Ярослав Дебелий Євгенія Лопата
Сфера
Директорка Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz
Вік
27 років
Людмила Лузан /Getty Images Людмила Лузан
Сфера
Каное
Вік
24 років
Владислав Малащенко /з особистого архіву Владислав Малащенко
Сфера
Засновник Good Bread
Вік
25 років
Андрій Маркевич /Ярослав Дебелий Андрій Маркевич
Сфера
Операційний директор Atlas Weekend
Вік
30 років
Роман Мелкумов, Степан Зіняков /Ярослав Дебелий Роман Мелкумов, Степан Зіняков
Сфера
Co-Founder, Co-CEO OVO
Вік
25, 28 років
Альона Мисько /з особистого архіву Альона Мисько
Сфера
Засновниця і CEO Fuelfinance
Вік
29 років
Юрій Монастиршин /з особистого архіву Юрій Монастиршин
Сфера
Співзасновник Looksery, старший директор Snap із розробки
Вік
29 років
Анастасія Павлишина, Роман Севастьянов /Ярослав Дебелий Анастасія Павлишина, Роман Севастьянов
Сфера
Співзасновники Awesomic
Вік
26, 25 років
Андрій Остапчук /з особистого архіву Андрій Остапчук
Сфера
Young Business Club
Вік
30 років
Володимир Оляницький /Ярослав Дебелий Володимир Оляницький
Сфера
Засновник Eurotrips, Deinde, Choice
Вік
28 років
Олег Псюк /з особистого архіву Олег Псюк
Сфера
Фронтмен гурту Kalush
Вік
27 років
Анастасія Пустовіт /з особистого архіву Анастасія Пустовіт
Сфера
Кіноакторка
Вік
27 років
Ілля Рейніш /Ярослав Дебелий Ілля Рейніш
Сфера
Співвласник та комерційний директор Laba
Вік
30 років
Анатолій Рогальський /Ярослав Дебелий Анатолій Рогальський
Сфера
CMO monobank
Вік
29 років
Михайло Романчук /Getty Images Михайло Романчук
Сфера
Плавання
Вік
25 років
Максим Сердюк /Олександр Чекменьов Максим Сердюк
Сфера
Засновник онлайн-медіа «СЛУХ»
Вік
26 років
Христина Сиволап /Ярослав Дебелий Христина Сиволап
Сфера
Кінорежисерка
Вік
29 років
Андрій Скрипник /Ярослав Дебелий Андрій Скрипник
Сфера
CEO Words Booster (Genesis)
Вік
28 років
Анжеліка Терлюга /з особистого архіву Анжеліка Терлюга
Сфера
Карате
Вік
29 років
Остап Українець /з особистого архіву Остап Українець
Сфера
Письменник, перекладач
Вік
27 років
Максим Скубенко /Ярослав Дебелий Максим Скубенко
Сфера
Керівник VoxCheck
Вік
29 років
Антон Чорний /Ярослав Дебелий Антон Чорний
Сфера
CEO GoIT
Вік
29 років
Софія Швець /з особистого архіву Софія Швець
Сфера
Let’s Enhance, сервіс для покращення якості зображень. Співасновниця і головна виконавча директорка
Вік
Ігор Фурманенко /Ярослав Дебелий Ігор Фурманенко
Сфера
Засновник і CEO JustSchool
Вік
29 років

ЯК ВИЗНАЧЕНО УЧАСНИКІВ СПИСКУ 30 до 30

Forbes запропонував усім охочим подати кандидатури до списку 2021 року, і понад 400 респондентів відгукнулися на цю пропозицію. Серед кандидатів редакція сформувала лонг‑листи у п’ятьох категоріях: IT, «Бізнес», «Агенти змін», «Креативні індустрії» та «Спорт» – загалом 112 молодих людей, які мають найбільш значні здобутки у своїх сферах. У кожній категорії переможців визначало окреме журі. До списку включено всіх кандидатів, які отримали від журі середній бал вище 4 за п’ятибальною шкалою, а також окремих кандидатів, які отримали від журі середній бал від 3,6 до 4 з огляду на забезпечення репрезентативності за низкою критеріїв. Редакція також скористалася правом додати одного учасника списку із середнім балом до 3,5 у двох категоріях. 

ЧЛЕНИ ЖУРІ 30 ДО 30

Категорія «Агенти змін»: Гліб Вишлінський – виконавчий директор Центру економічної стратегії; Олена Кошарна – засновниця і CEO інвесткомпанії Horizon Capital, голова виконавчого комітету Американської торговельної палати в Україні; Юлія Тичківська – виконавча директорка «Аспен Інститут Київ»; Михайло Федоров – віце-прем’єр-міністр України – міністр цифрової трансформації України.

Категорія ІТ: Валерій Красовський – співзасновник і CEO шведськоукраїнської компанії з розробки програмного забезпечення та ІТ-консалтингу Sigma Software; Вікторія Рєпа – співзасновниця фітнес-додатків BetterMe; Євген Сисоєв – співзасновник та керівний партнер венчурного фонду AVentures Capital; Вікторія Тігіпко – засновниця венчурного фонду TA Ventures, президентка Одеського міжнародного кінофестивалю; Дмитро Швець – співзасновник ReFace.

Категорія «Бізнес» (не-ІТ): Роман Бондар – голова офісу Korn Ferry в Україні, співзасновник Української академії корпоративного управління (UCGA); Андрій Здесенко – засновник компанії «Біосфера», виробника і дистриб’ютора товарів для дому та особистої гігієни; Софія Опацька – проректорка Українського католицького університету, співзасновниця Львівської бізнес-школи; Федір Сердюк – засновник компанії з навчання навичок першої допомоги FAST; Андрій Ставніцер – співзасновник портових терміналів ТІС і MV Cargo, засновник інвестиційної компанії SD Capital.

Категорія «Креативні індустрії»: Іван Богдан – співзасновник та CEO книжкового магазину Yakaboo; Ірина Горова – продюсерка, співзасновниця та CEO групи компаній Mozgi Group; Олег Кохан – генеральний продюсер Sota Cinema Group; Нік Рогинець – співзасновник агентства YouTube- маркетингу beTrue.media; Сергій Созановський – співзасновник адвокатської контори «Коннов і Созановський», засновник продакшнкомпанії FILM.UA.

Категорія «Спорт»: Станіслав Медведенко – баскетболіст, дворазовий чемпіон NBA у складі Los Angeles Lakers; Еліна Світоліна – тенісистка, шоста ракетка світу, переможниця підсумкового турніру WTA; Олег Щербаков – головний редактор інтернет-порталу про спорт Tribuna.com. 

Матеріали по темі
Інші рейтинги
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні