Хто потрапив у новий список Forbes Україна 30 до 30 2021 року
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
У 28 років Дрю Х’юстон, співзасновник Dropbox, керував бізнесом із виторгом $240 млн і 50 млн користувачів. За 10 років клієнтура Dropbox зросла у 10 разів. Статки 38-річного Х’юстона – $2,3 млрд. Х’юстон – учасник першого списку Forbes 30 under 30, складеного у 2011 році. «Хто перевинаходить світ? Кого вам варто найняти на роботу сьогодні? На кого ви працюватимете за 20 років?» – запитував редактор дебютного випуску списку. Згодом локальні версії 30 under 30 з’явилися в Азії та Європі.
З 2020 року щорічний список є і в Україні. До першого українського «30 до 30» увійшли не лише перспективні підприємці та IT-інноватори, а й спортсмени, музиканти і громадські діячі. Серед них – засновники Reface Роман Могильний, Денис Дмитренко та Ярослав Бойко, спортсмени світового класу Еліна Світоліна та Жан Беленюк, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, реперка Alyona Alyona, зірка кіберспорту Simple (Олександр Костильов).
Список 2021-го теж поєднав людей різних індустрій та сфер. Можливо, цьогорічним учасникам було навіть складніше, ніж попередникам: їхні успіхи припали на часи пандемії. Карантин мало не вбив бізнес Володимира Оляницького, 28, котрий кілька років успішно допомагав українським студентам дешево подорожувати до Європи. Зараз у нього новий проєкт – стартап Choice, який загрожує переворотом на ринку банківського еквайрингу. Спортсмени Максим Крипак, 26, Анжеліка Терлюга, 29, Михайло Романчук, 25, та Людмила Лузан, 24, через перенесення Олімпіади у Токіо втратили рік підготовки. Всі вони успішно провели Ігри, повернувшись до України з медалями, а Крипак став десятиразовим паралімпійським чемпіоном з плавання.
Євгенія Лопата, 27, повернулася до України після кількох років у Німеччині та Австрії, щоб очолити масштабний літературний фестиваль Meridian Czernowitz. Операційний директор Atlas Weekend Андрій Маркевич, 30, у 2022-му чекає в Києві на виконавців світового рівня Twenty One Pilots та Alt-J. У 2020-му Atlas не відбувся, але вижив.
Незважаючи на молодість, кожен учасник нинішнього списку вже змінив світ і зупинятися на досягнутому не збирається. Посуд авторства Марії Гаврилюк, 28, є у Папи Римського Франциска. Її бренд Gunia названо на честь традиційних гуцульських шуб, а в оформленні використовуються мотиви наївного мистецтва. У пекарні 25-річного Владислава Малащенка працюють люди із ментальними особливостями. Деякі з них уперше отримали нормальну роботу, хоча раніше нічого не бачили, крім стін інтернату.
Кардіохірург Гліб Ємець у 29 першим в Україні провів надскладну операцію із заміни аортального клапана без розкриття грудної клітки. Анна Белеванцева, 27, готується до виходу на ринок США із роботизованими протезами рук, що були винайдені в Україні. За якими принципами живуть молоді та успішні українці, хто і як їх виховував, хто їхня рольова модель?
Учасники розповіли Forbes про своїх батьків, їхній вплив на успіх дітей та про своїх кумирів. Серед людей, які надихають молодих успішних українців, – Річард Фейнман, Фрітьйоф Нансен, Ілон Маск та Вінстон Черчилль. Хто з учасників українського «30 до 30» надихатиме сучасників і нащадків? Покаже час. Проте вже зараз у них є чого повчитися.
Клікайте на фото учасників рейтингу і ви зможете перейти на їх профілі на Forbes.ua
ЯК ВИЗНАЧЕНО УЧАСНИКІВ СПИСКУ 30 до 30
Forbes запропонував усім охочим подати кандидатури до списку 2021 року, і понад 400 респондентів відгукнулися на цю пропозицію. Серед кандидатів редакція сформувала лонг‑листи у п’ятьох категоріях: IT, «Бізнес», «Агенти змін», «Креативні індустрії» та «Спорт» – загалом 112 молодих людей, які мають найбільш значні здобутки у своїх сферах. У кожній категорії переможців визначало окреме журі. До списку включено всіх кандидатів, які отримали від журі середній бал вище 4 за п’ятибальною шкалою, а також окремих кандидатів, які отримали від журі середній бал від 3,6 до 4 з огляду на забезпечення репрезентативності за низкою критеріїв. Редакція також скористалася правом додати одного учасника списку із середнім балом до 3,5 у двох категоріях.
ЧЛЕНИ ЖУРІ 30 ДО 30
Категорія «Агенти змін»: Гліб Вишлінський – виконавчий директор Центру економічної стратегії; Олена Кошарна – засновниця і CEO інвесткомпанії Horizon Capital, голова виконавчого комітету Американської торговельної палати в Україні; Юлія Тичківська – виконавча директорка «Аспен Інститут Київ»; Михайло Федоров – віце-прем’єр-міністр України – міністр цифрової трансформації України.
Категорія ІТ: Валерій Красовський – співзасновник і CEO шведськоукраїнської компанії з розробки програмного забезпечення та ІТ-консалтингу Sigma Software; Вікторія Рєпа – співзасновниця фітнес-додатків BetterMe; Євген Сисоєв – співзасновник та керівний партнер венчурного фонду AVentures Capital; Вікторія Тігіпко – засновниця венчурного фонду TA Ventures, президентка Одеського міжнародного кінофестивалю; Дмитро Швець – співзасновник ReFace.
Категорія «Бізнес» (не-ІТ): Роман Бондар – голова офісу Korn Ferry в Україні, співзасновник Української академії корпоративного управління (UCGA); Андрій Здесенко – засновник компанії «Біосфера», виробника і дистриб’ютора товарів для дому та особистої гігієни; Софія Опацька – проректорка Українського католицького університету, співзасновниця Львівської бізнес-школи; Федір Сердюк – засновник компанії з навчання навичок першої допомоги FAST; Андрій Ставніцер – співзасновник портових терміналів ТІС і MV Cargo, засновник інвестиційної компанії SD Capital.
Категорія «Креативні індустрії»: Іван Богдан – співзасновник та CEO книжкового магазину Yakaboo; Ірина Горова – продюсерка, співзасновниця та CEO групи компаній Mozgi Group; Олег Кохан – генеральний продюсер Sota Cinema Group; Нік Рогинець – співзасновник агентства YouTube- маркетингу beTrue.media; Сергій Созановський – співзасновник адвокатської контори «Коннов і Созановський», засновник продакшнкомпанії FILM.UA.
Категорія «Спорт»: Станіслав Медведенко – баскетболіст, дворазовий чемпіон NBA у складі Los Angeles Lakers; Еліна Світоліна – тенісистка, шоста ракетка світу, переможниця підсумкового турніру WTA; Олег Щербаков – головний редактор інтернет-порталу про спорт Tribuna.com.
- Категорія
- Рейтинги
- Дата