Інформація про Карітас України

Гуманітарний фонд, Спеціалізація: Комплексна соціальна, психологічна та юридична допомога вразливим верствам населення

Карітас України
Обсяг отриманих за 2023 рік благодійних внесків: 3 млрд грн

Профайл

Рік заснування в Україні
1994

Топ-50 благодійних фондів країни

Коли президентку «Карітас України» Тетяну Ставничу запитують про найбільш памʼятні випадки допомоги, вона згадує мешканку Житомира Юлію: «Вона сказала мені: «Карітас» допоміг перегорнути сторінку і почати знову». Юлія потрапила на одну з гуманітарних програм фонду, двоє її маленьких дітей побували у реабілітаційному таборі. Пізніше жінка взяла участь у програмі тимчасового працевлаштування «Гроші за роботу» і знайшла повноцінну роботу.

«Карітас» – міжнародний благодійний фонд із більш як 160 організацій у 200 країнах. Перший «Карітас» у 1897 році відкрив у Німеччині священник Лоренц Вертман. В Україні фонд працює з 1994-го. Одним із профільних напрямів Ставнича називає кризові центри: їх 42 у 20 регіонах. До центру можна звернутись із різними запитами: відсутність безпечного житла або джерел доходу, проблема із працевлаштуванням, погіршення психологічного стану.

Також серед програм «Карітасу» – робота з дітьми, опіка на дому, праця із людьми з інвалідністю. Із вторгненням виникла необхідність швидко реагувати на нові та екстрені виклики – так зʼявився напрям відновлення зруйнованих будинків. У 2023-му в топі напрямів фонду за кількістю інвестованих коштів – гуманітарна програма (2 млрд грн), реагування на надзвичайні ситуації (488 млн) та адвокація і лобізм (58 млн).

«Карітас України» – найбільший гуманітарний фонд у списку Forbes Ukraine із 3 млрд грн отриманих донатів. Хто донори? 613 млн у 2023-му фонд отримав від неприбуткової міжнародної організації Catholic Relief Services, по 431 і 423 млн – від «Карітасу» в Німеччині та Австрії.

Поза національним в Україні працюють приблизно 40 регіональних відділень. Деякі з них, як-от фонди з Києва, Запоріжжя, Одеси, у 2023-му зібрали понад 100 млн грн у пожертвах.

Регіональні «Карітас» займаються захистом людей із вразливих верств населення. Волинське відділення будує три центри життєстійкості громади – у Нововолинську, Володимирі та у Зимівській територіальній громаді, розповідає директор «Карітас Волинь» отець Володимир Кметь. Центри допомагають підтримувати емоційну і ментальну стабільність. Ще один проєкт волинського фонду – база відпочинку для дітей з різних регіонів.

Протягом 30 років роботи в Україні «Карітас» показав, наскільки більше можна зробити разом, каже Ставнича. На початку великої війни центри фонду були переповнені волонтерами та речами. «Люди приносили теплий одяг, харчі, щоб нагодувати інших, – згадує директорка. – Це дуже надихало».

Участь в рейтингах