Інформація про Карпатнафтохім

Виторг: 5,9 млрд грн (2022 рік), ПЕК

Карпатнафтохім /Карпатнафтохім
Збиток: 7,5 млрд грн (2022 рік)
58 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
2361
Керівник
Іван Підсадюк
Власник
Ільхам Мамедов, Ігор Щуцький
Річний приріст виторгу
-19%
Центральний офіс
Калуш (Івано-Франківська область)

50 найбільших експортерів України 2022

25 лютого «Карпатнафтохім» зупинив виробництво. У серпні суд за клопотанням Генпрокуратури наклав арешт на корпоративні права на суму 2,3 млрд грн і 35 обʼєктів нерухомості компанії у справі про ухиляння від сплати податків, яку розслідує Бюро економічної безпеки. За 10 днів Шевченківський суд Києва скасував арешт. Але 7 жовтня вже Братський районний суд Миколаївської області знову наклав арешт на корпоративні права і нерухомість. Судовий спір триває. Підприємство досі не працює. Складських запасів та перших двох місяців 2022 року вистачило, щоб потрапити у список 50 найбільших експортерів.

100 найбільших приватних компаній 2021

У 2020 році компанія стала, за версією облдержадміністрації, найкращим промисловим роботодавцем Івано‑Франківської області. Під час пандемії вона почала виготовляти медичний кисень та гіпохлорит натрію, частину якого віддала безкоштовно. На зменшення виторгу вплинули низькі ціни на бутилен‑бутадієн та поліетилен – виробництво продукції зменшилося на 5300 т. Незважаючи на збільшення валового прибутку, компанія погіршила фінансовий результат через збільшення заборгованості перед пов’язаною компанією Fanlo Holdings на 5,8 млрд грн. Підприємство належить нідерландській Karpaty Chemical, власники якої Ільхам Мамедов та Ігор Щуцький купили завод у «Лукойлу», що потрапив під санкції РНБО.

100 найбільших приватних компаній 2020

У 2017 році найбільше нафтохімічне підприємство України поновило роботу після п’ятирічного простою. Це відбулося після рішення уряду про звільнення від сплати акцизу на сировину для виробництва етилену та зміни власників. До початку війни компанія належала російському «Лукойлу», але після запровадження економічних санкцій проти російського бізнесу власниками за скромні $25 млн стали Ігор Щуцький та багаторічний топменеджер «Лукойлу» в Україні Ільхам Мамедов. У травні 2020‑го «Карпатнафтохім» отримав подарунок від уряду – 18%‑е мито на імпорт полімерних матеріалів. Але за місяць, після протестів споживачів полімерів, було уточнено, що митом обкладатимуться лише поліетилен в гранулах та суспензійний полівінілхлорид, до того ж не весь, не з усіх країн та лише до кінця поточного року.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Нафтохімік Прикарпаття /Freepik
Виторг 11,3 млрд грн
Збиток 1,3 млрд грн
Delta Wilmar /facebook.com/deltawilmarukraine
Виторг 10,9 млрд грн
Прибуток 108 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд