Інформація про Нафтогаз України

Нафтогаз України

Профайл

Власник
Держава Україна
СЕО
Олексій Чернишов

25 найбільших інвесторів країни

Якби ми робили спільний рейтинг приватних і державних інвесторів, «Нафтогаз» очолив би список. За два воєнні роки компанія вклала у капінвестиції понад $1,3 млрд. Але державні й приватні підприємства у нерівних умовах: керуючись стратегічними цілями, держава може «пробачати» своїм компаніям неприпустимі з погляду фіндира витрати. Приватні компанії позбавлені такого привілею. Тому – списки окремо.

Це не применшує амбіційність команди «Нафтогазу». У 2023-му CAPEX групи компаній зріс на 120%, до 33 млрд грн. Основний напрям – розвідка і видобуток природного газу. За минулий рік видобуто 13,3 млрд кубометрів, що на 6,5% більше, ніж у 2022-му. На цей рік запланований рівень – 15 млрд кубів. Наразі компанія фінансує інвестиції переважно власним коштом. Після закінчення війни планує збільшити обсяг за рахунок міжнародних партнерств.

В інвестиційної першості «Нафтогазу» є секрет – компанія показує у CAPEX консолідовані дані, які містять показники «Укргазвидобування» і «Укрнафти». Для прикладу, капінвестиції останньої становили торік майже 3 млрд грн, а план на 2024-й, який компанія озвучила на запит Forbes, – 26,4 млрд грн. Наступного року намагатимемося показати інвестиційні досягнення цих активів окремо.

Участь в рейтингах