Forbes уперше презентує рейтинг найбільших інвесторів країни. Хто інвестував у розвиток бізнесу та економіки найбільше за два роки повномасштабної війни?
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
У 2024 році у Старокостянтинові на Хмельниччині запрацює один із найбільших олійноекстракційних заводів у Європі. Агрохолдинг Kernel Андрія Веревського почав будувати його ще пʼять років тому. Війна не зупинила Веревського: підприємство вартістю $278 млн добудовують під щотижневими атаками російських ракет та «шахедів».
Kernel – не одинак: український бізнес не відмовився від розвитку і підтверджує свої наміри мільярдними інвестиціями. Топ-20 учасників цього рейтингу вклали під час великої війни у розвиток бізнесу 173 млрд грн ($5 млрд).
Чому це важливо? Капітальні інвестиції – це не лише про розвиток компаній, це про зростання і майбутнє економіки. Частка інвестицій у ВВП упродовж пʼяти довоєнних років становила у середньому 15%. Нормою так званого розширеного відтворення є показник у 20% і вище. Якщо менше – економіка проїдає власне майбутнє. Фактично це означає повільне згортання економічних перспектив країни. У 2023 році завдяки активності бізнесу і значним держінвестиціям, насамперед в оборону, цей показник становив 17%.