Інформація про Novis

Андрій Береза, Виробництво

Novis /надано пресслужбою
Виторг 2022 рік: 393 млн грн

Профайл

Місто
Дніпро
Кількість працівників
130

Менеджерів із продажу Novis навчають за власною «джедайською» методикою. Всі, хто приходять на цю посаду, обов’язково мають прочитати літературу з менеджменту, продажів та психології. «Є така книга Кристофера Баклі «Господь – мій брокер» – сатира на те, як священники виготовляли та продавали вино. Вони читали тривіальну бізнес-книгу, робили так, як там написано, і їхній бізнес розвивався», – розповідає співзасновник Novis Андрій Береза, який чинив так само. 

Андрію Березі та партнеру Олександру Кривошеї належить фабрика з виробництва пакетів Novis із річним виторгом 393 млн грн. Серед клієнтів – великі виробники та ритейлери: AТБ, «Аврора», «Мегамаркет» та інші. Дніпровська компанія, згідно з даними Pro-Consulting, входить в трійку лідерів ринку пластикових та біорозкладних пакетів. У 2015 році компанія вийшла на ринок Молдови. Далі – перша невдала експансія на польський ринок. З 2020-го пакети від Novis продаються в Австрії. Зараз у компанії перемовини з Естонією, Польщею, Швецією, Данією та Ірландією. Експорт у загальному виторгу займає 10%. 

Підприємці підхопили і екотренд, у 2019 році Береза та Кривошея заснували компанію «Біоінком» для виробництва крохмальної сировини. У 2021 році вони продали 80% «Біоінком» компанії Roshen. У кондитерської корпорації є крохмаль, і для них ця угода перспективна, каже Береза. 

Частка в «Біоінком» дозволяє Novis мати замкнутий цикл виробництва біорозкладних пакетів і контролювати ціни. Біорозкладні пакети приносять 15% виторгу компанії. Ринок поліетиленових пакетів досі значно більший і становив 5,51 млрд грн у 2022 році. Для Novis цей напрям генерує 85% виторгу. 

Що збираються робити дніпровські підприємці, щоб їх не накрило хвилею, яку вони перші і осідлали? «Збільшимо виробництво біорозкладних пакетів і складної упаковки – для морозива, снеків, ПЕТ-пляшок», – каже Береза.

Матеріали по темі
Поруч в рейтингу «Next250»
Nonpareil
Олександр Місюренко
125 млн грн*
PAPAYA
Валерій та Анастасія Максименко
75 млн грн
Участь в рейтингах
Статті по темі