Інформація про НПК-Галичина

Виторг: 5,9 млрд грн (2022 рік), ПЕК

НПК-Галичина /Freepik
Збиток: 144 млн грн (2022 рік)
40 місце
100 найбільших приватних компаній України 2020

Профайл

Кількість працівників
481
Керівник
Богдан Барадний
Власник
Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Захар Палиця
Річний приріст виторгу
зростання в 17 разів

Потужності «НПК-Галичина» дозволяють переробляти 2,3 млн т нафти на рік, але підприємство не виробляє нафтопродукти вже вісім років. Застаріле обладнання не дозволяє конкурувати із більш сучасними заводами, а акціонери не поспішають з інвестиціями у модернізацію. На час простою група «Приват», яка отримала контроль над комбінатом на початку 2020‑х, перепрофілювала НПК у базу для зберігання нафтопродуктів. У компанії не пояснюють, чим викликане 17‑разове зростання виручки у 2019 році. Джерело в «Укрнафті» говорить, що приватівські структури почали активніше використовувати «Галичину» як посередника при поставках нафти на Кременчуцький НПЗ. 

200 лідерів української економіки 2023

Рекордне як для галузі зростання виторгу не пов’язане з тим, що менеджерам Коломойського вдалося запустити Дрогобицький НПЗ, каже аналітик «НафтоРинку» Олександр Сіренко. «Компанія входить до складу неформальної групи «Приват» і взяла на себе частину трейдингових операцій», – каже він. А саме налагодила імпорт пального для «приватівських» заправок, уточнює директор «Консалтингової групи А‐95» Сергій Куюн.

Націоналізована у 2022‐му «Укрнафта» намагається через суд стягнути з «НПК‐Галичина» понад 9 млрд грн за поставлені нафтопродукти.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2020»
Лемтранс /lemtrans.com.ua
Виторг 14,1 млрд грн
Прибуток 0
Comfy
Виторг 13,6 млрд грн
Прибуток 15 млн грн
Участь в рейтингах
Статті по темі