Інформація про Олександр Сак

29 років, Командир 47-ї окремої механізованої бригади, лицар ордена Богдана Хмельницького трьох ступенів. Один із наймолодших і найпрофесійніших командирів бригад

Олександр Сак /з особистого архіву

«30 до 30: Творці майбутнього»

Для Олександра Сака служити в армії – свідомий вибір з дитинства. Він професійний військовий, закінчив військовий ліцей, а згодом і Академію Сухопутних військ. У ЗСУ з 2015 року, одразу обрав 93-тю бригаду, оскільки та несла службу в донецькому аеропорту. Почав із командира роти, а за чотири роки, у 25, очолив батальйон. «Це людина, що виросла на війні», – каже керівник «Повернись живим» Тарас Чмут.

У Сака є пояснення, як у молодому віці завоювати авторитет старших та досвідчених підлеглих. «Треба бути на своєму місці. Підготовленим. Професіоналом», – розповідав він в одному з інтерв’ю.

Своїм найбільшим досягненням офіцер вважає роботу на посаді командира третього батальону 93 бригади, який він очолив у 2019-му. «Мій батальйон був найбільш підготовленим, найкращим та ефективнішим, – каже він, – Харків, Ізюмський напрямок, Долина, Соледар, Бахмут – напрямки, де ми успішно виконали усі поставлені задачі й навіть більше».

Коли молодому офіцерові у листопаді 2022 року запропонували очолити новостворену 47-му окрему механізовану бригаду, він прийняв виклик. «Була впевненість, що можна зробити організм, який працюватиме на перемогу», – каже Сак Forbes.

Про що ви мрієте?

Щоб Україна нарешті стала вільною, незалежною, квітучою європейською країною, де буде верховенство права й правосуддя.

«Сак – адекватний, системний, намагається мислити глибше і ширше. Це рідкість в армії, коли люди дивляться на війну не зі свого окопу, а як на процес між двома країнами», – керівник фонду «Повернись живим», учасник списку «30 до 30» 2022 року Тарас Чмут

Участь в рейтингах