Інформація про Тарас Чмут

Керівник найбільшого «військового» фонду України «Повернись живим»

Тарас Чмут

Профайл

Вік
33

Народився у 1991 році в Коростишеві. Закінчив Національний авіаційний університет. У 2008 році став співзасновником «Українського мілітарного порталу». З листопада 2020 року – голова фонду «Повернись живим».

30 до 30 (2022 рік)

«Ми живемо у світі, де все можливо. Наш фонд – тому підтвердження», – каже керівник «Повернись живим» Тарас Чмут. У фонді, який з початку російського вторгнення зібрав понад 4 млрд грн, працює лише чотири десятки людей.

«Ми фонд компетентної допомоги, – зазначає Тарас. – Наше завдання – не забезпечити кожного військового, а витрачати гроші так, щоб це могло змінити перебіг воєнних дій». Наприклад, за $10 млн фонд може купити один винищувач, і це майже нічого не змінить. А може привезти 10 професійних безпілотних систем, які наводитимуть HIMARS на цілі, й це може вплинути на ситуацію на ділянці фронту.

Фонд першим з благодійних організацій отримав дозвіл купувати летальне озброєння. У травні «Повернись живим» законтрактував, а в червні вже отримав безпілотний комплекс Bayraktar TB2 вартістю $16,5 млн. Це наразі наймасштабніший проєкт фонду.

«Подобається знаходити і реалізовувати проєкти, які дають відчутний результат», – каже Чмут. Військовою тематикою Чмут цікавиться зі школи. У 16 років він разом із журналістом Олександром Аргатом заснував «Український мілітарний портал». Після початку війни у 2014-му пішов волонтерити, у 2015–2017-му служив у морській піхоті.

Ще на початку року Чмут збирався йти з посади керівника фонду і пожити десь в Азії. Війна змінила плани: перші 2,5 місяця він буквально жив на роботі. «Зараз усі мають зосереджуватися на війні та перемозі», – каже Чмут.

Матеріали по темі
Поруч в рейтингу «30 до 30: обличчя майбутнього»
Участь в рейтингах
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд