Інформація про Павло Овчаренко

«Агрейн», АПК

Павло Овчаренко /УНІАН
$160 млн (дані 2021 року)
68 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
Одружений, двоє дітей
Місце народження
Одеса

Рейтинг найбагатших воєнного часу

У листопаді Павло Овчаренко залишив «Укртатнафту», яку очолював багато років. Причина – 6 листопада компанію «тимчасово» націоналізували. Інший бізнес Овчаренка – агрогрупа «Агрейн», яка займається вирощуванням та зберіганням зернових та олійних культур, а також тваринництвом. Компанія володіє 11 сільгосппідприємствами у п’яти областях: Житомирській, Харківській, Чернігівській, Одеській та Черкаській. На чернігівському «Елеватор Агро» встановлено теплогенератори, які працюють на альтернативному паливі – соняшникових пелетах.

100 найбагатших українців 2021

Овчаренко керує «Укртатнафтою» 18 років. Головний актив компанії, Кременчуцький НПЗ, – єдиний працюючий нафтопереробний завод у країні. Скоротивши продажі у 2020 році на 8%, підприємство вперше із 2014 року отримало прибуток – 794 млн грн. Вийти зі збитків вдалося завдяки падінню цін на нафту і зростанню виробництва бітуму. Агрохолдинг «Агрейн», що належить Овчаренку, – це земельний банк на 110 000 га і 5000 голів великої рогатої худоби. Холдинг вирощує і продає пшеницю, кукурудзу, ячмінь, рапс, соняшник і сою, управляє трьома великими елеваторами. У 2020 році компанії, що входять в «Агрейн», були продані французькій SAS Investcompagnie, бенефіціарами якої у рівних частках є Анна Шевцова, котру називають дружиною Овчаренка, та їхні сини Павло і Микита.

100 найбагатших українців 2020

Чорна смуга в житті Павла Овчаренка добігає кінця. Багаторічний глава «Укртатнафти» і власник агрохолдингу «Агрейн» повернувся з Парижа до України. Питань щодо минулого обох компаній у правоохоронців, схоже, більше немає. Тепер можна зосередитися на агрохолдингу зі 110 000 га земельного банку і великим поголів’ям м’ясної, молочної худоби і свиней. Овчаренко вірить у силу інновацій і тому робить ставку на молодих та прогресивних. Регулярно відстежує світові тренди, особливо на ринках commodities. Миттєво запам’ятовує числа і здійснює складні розрахунки в думці.

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд