30 до 30: майбутні лідери
«Я знаю Ростислава як офіцера, який щодня бере на себе колосальну відповідальність, ухвалює непрості рішення, навчає молодь, веде за собою в бій», — Микола Олещук, командувач Повітряних сил ЗСУ.
Штурмова – найнебезпечніший вид бойової авіації. Льотчики діють близько до фронту та ризикують потрапити під вогонь ворожих винищувачів або ППО. Тому літають на надмалих висотах. Рекорд льотчика-штурмовика Ростислава Лазаренка – 2 м над землею.
Свою мотивацію у виборі саме штурмової авіації Лазаренко пояснює так: «Розумів, що це небезпечно, але якщо вже бути льотчиком, то максимально ефективним». Вплинули й події 2014 року, коли в АТО активно застосовувалася саме штурмова авіація, додає він.
Повномасштабну війну Грім зустрів на аеродромі у Мелітополі на посаді командира ескадрильї. Отримав перший наказ – вивести людей і техніку з-під ракетного удару. Одразу за цим – зупинити російські колони, що сунули з Криму. Лазаренко як командир пішов у бій першим.
Бути лідером важко, каже Лазаренко. За кожним рішенням стоїть життя, найстрашніше – втрачати людей, які йдуть за тобою і довіряють. «Рецепт успішного лідерства – насамперед дбати про своїх підлеглих і любити їх, – каже льотчик. – Бути прикладом не на словах, а у вчинках».
Від початку великої війни Лазаренко здійснив понад 438 бойових вильотів. Став повним кавалером ордена Богдана Хмельницького, отримав орден Героя України та підвищення до заступника командира бригади.