Інформація про Сергій Волинський (Волина)

30 років, Майор ЗСУ, виконувач обов’язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти, учасник оборони Маріуполя

Сергій Волинський (Волина) /з особистого архіву

Волинський (позивний Волина) приєднався до захисників «Азовсталі», після того, як більша частина морських піхотинців 36-ї бригади не зуміла прорвати оточення з Маріуполя і потрапила в полон. Інша частина бригади (у складі близько 200 морпіхів) під керівництвом Волини зуміла прорватися з території Заводу ім. Ілліча на «Азовсталь», для цього вони замаскували техніку – нанесли на неї знаки Z.

Разом з з Сергієм Волинським, операцію координував Денис Прокопенко (Редис) – підполковник Нацгвардії, командир полку «Азов», Герой України й командувач Маріупольським гарнізоном.

Побратими називають Редиса «командиром від природи» й унікальним випадком в історії української військової справи. Не маючи військової освіти, лінгвіст і фанат київського «Динамо» Прокопенко у 26 років став командиром полку «Азов». У грудні 2021 року він досить точно спрогнозував наступ Росії. Редис 82 дні керував обороною Маріуполя. Він не потрапив до списку «30 до 30», оскільки на момент публікації йому виповнився 31 рік.

Уродженець Полтави Волинський присвятив воєнній справі половину життя. Закінчив Національну академію сухопутних військ ім. Сагайдачного, служив у Криму, з 2015 року у складі 36-ї ОБрМП виконував завдання на маріупольському напрямку.

Волина фактично став голосом захисників «Азовсталі», звертаючись до світових лідерів із закликом про порятунок цивільних та поранених. Серед адресатів – Джо Байден, Борис Джонсон, Реджеп Ердоган, Володимир Зеленський, Папа Римський та Ілон Маск.

Сестра Сергія Волинського Тетяна Харько: «У нього залізна воля. Він обіцяв захищати Україну і він робить це – не зрадив країну в Криму в 2014-му, не зрадив на «Азовсталі». Не зрадить ніколи, він – захисник».

Поруч в рейтингу «30 до 30: обличчя майбутнього»
Участь в рейтингах
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд