Інформація про Таріел Васадзе

«УкрАвто», Машинобудування

Таріел Васадзе /з особистого архіву
$135 млн (дані 2021 року)
88 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
Двоє дітей
Місце народження
Село Супса (Грузія)

Рейтинг найбагатших воєнного часу

«УкрАвто» повернуло на український ринок китайський бренд Geely. Раніше автомобілі імпортувала компанія АІС Дмитра Святаша, а бренд входів до пʼятірки найпопулярніших в Україні, за оцінкою AutoConsultung. Заморожено будівництво центру MercedesBenz на Столичному Шосе, 90 у Києві. Він мав запрацювати восени 2022 року і стати найбільшим у Східній Європі. У родині відбулось поповнення. «У мене вже чотири онуки», – каже Васадзе.

100 найбагатших українців 2021

Подія року: відновлення після трирічної перерви виробництва легкових автомобілів на Запорізькому автозаводі. ЗАЗ налагодив великовузлове складання модельного ряду LADA і кросовера Renault Arkana в рамках співпраці з Groupe Renault.

Найкорисніший провал: «Початок у 1992 році дистрибуції Mercedes‑Benz – у перші роки в нашій зруйнованій країні це був утопічний проєкт».

Вчинок/рішення, що змінили життя: «Вступити у Київський автодорожній інститут, коли виїхав із Грузії, через любов до автомобілів і автомобільної галузі, а ще – через любов до «Динамо» (Київ)».

Де бачить себе за 10 років: «Разом із сином і донькою, які стали членами управлінської команди, займатимуся улюбленою справою».

100 найбагатших українців 2020

У 2007 році ЗАЗ, що входить у корпорацію «УкрАВТО» Таріела Васадзе, зібрав 282 000 транспортних засобів, у 2019-му – 85. До такого драматичного скорочення призвело падіння попиту й борги. Врятувати ситуацію міг би альянс із великим світовим виробником, але знайти партнера Васадзе зміг тільки нещодавно. Навесні 2020 року на заводі випустили тестову партію автомобілів LADA в рамках аудиту виробництва компанією Renault, якій належить бренд. Із роздрібним бізнесом справи Васадзе йдуть набагато краще: у портфелі його корпорації 14 зарубіжних брендів, зокрема Mercedes, KIA і Nissan. За кількістю дилерських центрів «УкрАВТО» – одна з двох найбільших у країні, з 9% ринку. Діти бізнесмена працюють у його корпорації: Ніна – керівник підрозділу з дистрибуції KIA, Вахтанг – заступник голови правління «УкрАВТО».

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд