Таріел Васадзе

Машинобудування

Таріел Васадзе /Фото з особистого архіву
$135 млн
88 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
Двоє дітей
Місце народження
Село Супса (Грузія)

100 найбагатших українців 2021

Подія року: відновлення після трирічної перерви виробництва легкових автомобілів на Запорізькому автозаводі. ЗАЗ налагодив великовузлове складання модельного ряду LADA і кросовера Renault Arkana в рамках співпраці з Groupe Renault.

Найкорисніший провал: «Початок у 1992 році дистрибуції Mercedes‑Benz – у перші роки в нашій зруйнованій країні це був утопічний проєкт».

Вчинок/рішення, що змінили життя: «Вступити у Київський автодорожній інститут, коли виїхав із Грузії, через любов до автомобілів і автомобільної галузі, а ще – через любов до «Динамо» (Київ)».

Де бачить себе за 10 років: «Разом із сином і донькою, які стали членами управлінської команди, займатимуся улюбленою справою».

100 найбагатших українців 2020

У 2007 році ЗАЗ, що входить у корпорацію «УкрАВТО» Таріела Васадзе, зібрав 282 000 транспортних засобів, у 2019-му – 85. До такого драматичного скорочення призвело падіння попиту й борги. Врятувати ситуацію міг би альянс із великим світовим виробником, але знайти партнера Васадзе зміг тільки нещодавно. Навесні 2020 року на заводі випустили тестову партію автомобілів LADA в рамках аудиту виробництва компанією Renault, якій належить бренд. Із роздрібним бізнесом справи Васадзе йдуть набагато краще: у портфелі його корпорації 14 зарубіжних брендів, зокрема Mercedes, KIA і Nissan. За кількістю дилерських центрів «УкрАВТО» – одна з двох найбільших у країні, з 9% ринку. Діти бізнесмена працюють у його корпорації: Ніна – керівник підрозділу з дистрибуції KIA, Вахтанг – заступник голови правління «УкрАВТО».

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд