Інформація про Відродження

Гуманітарний фонд, Спеціалізація: Розвиток громадянського суспільства і демократії

Відродження
Обсяг отриманих за 2023 рік благодійних внесків: 733 млн грн

Профайл

Рік заснування
1990

Топ-50 благодійних фондів країни

У 2018 році на сайті НУШ – освітнього медіа, заснованого ГО «Смарт Освіта», – з’явився розділ «Інклюзія», присвячений інклюзивному навчанню. Більш ніж за рік роботи проєкт опублікував 326 матеріалів, що набрали 3,4 млн переглядів.

«Інклюзія» фінансується фондом «Відродження». Він співпрацює зі «Смарт Освітою» з 2018 року. «Вони занурюються у зміст своїх проєктів, – каже про партнерів керівниця ГО Галина Титиш. – Для них суть того, що вони роблять, на першому місці».

Інша спільна колаборація – платформа «Ресурсна скриня педагога», розроблена психологинею Світланою Ройз. Завдання проєкту – розвивати емоційний інтелект дітей та проводити профілактику цькування. «Нам завжди вдавалося робити разом щось важливе», – говорить Титиш.

Такі проєкти – яскравий приклад типового для «Відродження» фокусу: робота з людьми, що рухають позитивні зміни у державній політиці. Загалом у фонду пʼять напрямів діяльності: підтримка змінотворців, розвиток демократії, євроінтеграція, просування українських голосів у світі та громадянська стійкість, перераховує виконавчий директор фонду Олександр Сушко.

За 34 роки, що «Відродження» працює в Україні, він інвестував у країну $365 млн та підтримав приблизно 20 000 проєктів, підрахували у команді. Єдиний меценат фонду – підприємець Джордж Сорос.

На початку роботи завдання перед організацією були базовими, згадує Сушко. «Ми планували демократичні інституції та підтримували суб’єктів, які рухали Україну шляхом демократії, – каже він. – Крім того, існували проблеми трансформаційного шоку після розпаду СРСР, який зумовив глибоку соціальну кризу».

Нині перед фондом інший виклик – розвивати громадянське суспільство. «Основне завдання – знайти найбільш спроможних громадян, що мають енергію та бажання працювати заради суспільства, і допомагати їм», – каже Сушко.

Які проєкти підтримує «Відродження»? Ось декілька прикладів. Фонд видав грант у 555 770 грн на запуск видання The Kyiv Independent і 386 620 грн – на пошук оптимальної моделі для ринку ритуальних послуг. У 90-х «Відродження» підтримав появу екзитполів на виборах, а у 2002-му розробляв механіку майбутнього ЗНО.

Команда фонду відслідковує ефективність проєктів, але місію фонду ніколи не буде виконано, каже Сушко. «Це процес, у якому суспільство продовжує боротися за демократію і свободу, – вони ніколи не даються назавжди», – додає він.

Участь в рейтингах