Інформація про Ян Кум

США, WhatsApp

Ян Кум /Getty Images
$10,0 млрд

Хлопець із Фастова втілив у життя американську мрію і пройшов шлях від прибиральника до мільярдера. Кумові, одному з найбагатших вихідців з України, для цього знадобилося 22 роки.

«Це не телефонна розмова», «стіни мають вуха» – ці фрази Кум часто чув у дитинстві від мами. Усвідомлення того, що люди цінують свої таємниці і бояться прослуховувань, підштовхнуло його до ідеї стартапу. Месенджер WhatsApp використовує наскрізне шифрування: на серверах компанії не зберігаються ваші повідомлення чи файли, їх не бачить ніхто, крім вас і вашого адресата.

Сім’я Кума переїхала до США, коли йому було 16 років. У середині 1990‑х він влаштувався в Yahoo!, звідки звільнився 2008‑го. Після цього Кум разом із Брайаном Ектоном створив додаток‑комунікатор для смартфона. Вибухове зростання WhatsApp дратувало засновника Facebook (люди проводили час там, а не в його соцмережі), і у 2014‑му Марк Цукерберг купив месенджер Кума–Ектона за $19 млрд. Кум пропрацював із Цукербергом чотири роки, але розійшовся у питанні про способи монетизації WhatsApp. У 2018‑му Кум звільнився з Facebook, відмовившись від виплати $400 млн.

Відтоді про Кума мало що чутно. На відміну від Ектона, який продовжує розвивати ідею захищених месенджерів, інвестувавши в Signal.

Поруч в рейтингу «40 глобальних українців»
Віктор Вексельберг /Getty Images
Росія
$11,7 млрд
Герман Хан /Getty Images
Росія
$9,9 млрд
Участь в рейтингах