Інформація про Юрій Гуляк (Гиря)

24 роки, Командир батальйону 80-ї окремої бригади ЗСУ. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів. Брав участь у боях за Нову Каховку, Вознесенськ, Бахмут, Лисичанськ, Харківщину. Нині воює на сході. Один з наймолодших комбатів ЗСУ

Юрій Гуляк (Гиря) /з особистого архіву

«30 до 30: Творці майбутнього»

«Успіх будь-якої бойової операції – це насамперед повернутися без втрат», – так тернопольчанин Юрій Гуляк відповідає на запитання про те, що для нього є ознакою успішності бойової операції. Він – професійний військовий, закінчив військовий ліцей та Військову академію в Одесі.

Гуляк служить у ЗСУ три роки, на фронті – від самого початку повномасштабного вторгнення. На початку березня 2022-го офіцер із побратимами відкинув росіян з околиць Вознесенська, куди вороги прорвалися, намагаючись обійти Миколаїв. Зараз воює на Східному фронті.

Коли буває зовсім тяжко, він пригадує свою прабабцю Уляну – зв’язкову УПА, яка пройшла табори Сибіру, але ніколи не впадала у відчай. Приклад її сили волі завжди надихає командира десантників. «Завжди собі нагадую – вона пройшла набагато суворіші випробування, ніж ми маємо тепер», – говорить комбат.

Про що ви мрієте?

Виграти цю війну. А після перемоги – щоб армія не повернулася на той рівень, як було раніше. Щоб Збройні сили продовжували розвиток. На мою думку, жодна армія у світі не змогла б так воювати, як ми: бути ефективними з такими обмеженими ресурсами, порівняно з ворогом.

«Юрій уміє правильно спланувати завдання, це дуже важливо: що ретельніше планування, то менше втрат. Він чесний та працездатний, переживає за особовий склад та вміє спілкуватися з людьми», – комбриг 80-ї окремої десантно- штурмової бригади ЗСУ, полковник Еміль Ішкулов. 

Участь в рейтингах
Статті по темі