Фото надані прес-службою Львівського ІТ Кластера
Категория
Партнерский материал
Дата

Львівський ІТ Кластер: 10 знакових проєктів за 10 років

3 хв читання

Фото надані прес-службою Львівського ІТ Кластера

Спільнота Львівського ІТ Кластера, яка обʼєднує 20 000 ІТ-спеціалістів та 160 ІТ-компаній, нещодавно відсвяткувала 10-річчя. Які проєкти за 10 років історії Львівського ІТ Кластера є найбільш успішними й у чому їхня цінність для ІТ-спеціалістів, міста і країни? 

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Місія спільноти – зробити Львів європейським технологічним хабом. Кластер запускає проєкти з інфраструктурного розвитку міста, профільної освіти, підтримки стартапів і забезпечення комфортних умов для життя та ведення бізнесу в місті. Розповідаємо про головні проєкти Львівського ІТ Кластера.

IT Arena

Львівський ІТ Кластер: 10 знакових проєктів за 10 років /Фото 1

Фото надані прес-службою Львівського ІТ Кластера

Вже вісім років поспіль Львівський ІТ Кластер організовує міжнародну техконференцію IT Arena. Щороку подію відвідують близько 4 тис. осіб, а у 2021-му їхня кількість зросла до 5345 учасників офлайн та онлайн.

На ІТ Arena відвідувачі досліджують тренди бізнесу, технологій, створення продуктів і налагоджують корисний нетворк. Спікери з таких світових техгігантів, як Google, Tesla, Formula 1, діляться власним досвідом, дають учасниками конференції актуальний контент і цінні інсайти. 

IT Village

Львівський ІТ Кластер: 10 знакових проєктів за 10 років /Фото 2

Фото надані прес-службою Львівського ІТ Кластера

IT Village – це 17 га заміського простору з 134 будинками для ІТ-професіоналів, які хочуть мешкати поблизу Львова, обʼєднавшись в активну спільноту. IT Village поєднав комфорт, сучасний мінімалізм та ідею добросусідства, маючи на меті значно більше, ніж просто збудувати житло. Інфраструктурні проєкти Кластера – відповідь на потребу ІТ-спільноти в якісному житлі.

Саме так 2016 року Кластер реалізував IT House – багатоквартирний будинок для представників ІТ-галузі, з активною спільнотою сусідів, які вдосконалюють спільний простір, організовують пікніки на даху, проводять спортивні тренування. 

IT Park

Львівський ІТ Кластер: 10 знакових проєктів за 10 років /Фото 3

Фото надані прес-службою Львівського ІТ Кластера

IT Park – інноваційний парк з офісами для 10 000 ІТ-спеціалістів, комплексом комп’ютерних лабораторій, мультифункціональним центром і спорткомплексом. У 2019 році відбулось підписання договорів з майбутніми резидентами – найбільшими IT-компаніями Львова, серед яких SoftServe, Intellias, N-iX, Perfectial, GlobalLogic.

2020 року проєкт отримав кредит на будівництво на суму €81,5 млн від найбільшого державного банку Польщі. Загальна сума інвестицій проєкту IT Park становила $180 млн.

IT Expert

Львівський ІТ Кластер: 10 знакових проєктів за 10 років /Фото 4

Фото надані прес-службою Львівського ІТ Кластера

Щоб сприяти наближенню освіти до потреб ринку, спільнота також реформує та модернізує вищу та професійно-технічну освіту: створює нові бакалаврські програми та відкриває навчальні лабораторії.

На сьогодні 17 інноваційних навчальних програм вже діють у трьох університетах міста – Львівській політехніці, ЛНУ ім. І. Франка та ЛДУ БЖД, на яких навчаються 4000 студентів. Програми викладають співробітники ВНЗ, а також ментори – працівники ІТ-компаній, що є учасниками Кластера. Серед повністю оновлених програм – Internet of Things, Artificial Intelligence, Cybersecurity та ін.

IT Research

З 2015 року з ініціативи Львівського IT Кластера проводиться масштабне дослідження ІТ-ринку Львова. Мета IT Research – відстежувати динамічні зміни ІТ-бізнесу у Львові, а також його вплив на місто, суміжні індустрії та загальний економічний ефект. У 2021 році з метою масштабного дослідження ІТ-індустрії до IT Research долучився Івано-Франківський ІТ-кластер.

Проєкт стає дослідницькою мережею й у майбутньому до нього приєднаються всі теххаби країни. Дані дослідження дають можливість орієнтуватися в галузі зацікавленим потенційним інвесторам і компаніям, які прагнуть зростати та розвиватися у Львові. Згідно з IT Research, загальний економічний ефект від діяльності ІТ-сфери у Львові у 2019 році перевищив $1 млрд.

IT Club Loyalty

IT Club Loyalty – це програма лояльності для IT-спеціалістів, яка налічує понад 25 000 користувачів та об’єднує працівників понад 160 компаній. Проєкт стартував для того, щоб зробити Львів лояльним до людей, які працюють у техіндустрії.

Зараз користуватися пропозиціями від 900 партнерів програми можна в 11 містах країни. Кластер планує масштабувати IT Club Loyalty на всі українські міста, в яких є ІТ-компанії. 

ITID Lviv

Львівський ІТ Кластер: 10 знакових проєктів за 10 років /Фото 5

Фото надані прес-службою Львівського ІТ КластераФото надані прес-службою Львівського ІТ Кластера

У 2017 році Кластер стартував ITID Lviv – щоквартальний англомовний журнал про ІТ-індустрію Львова, основний фокус якого – люди, що працюють з новітніми технологіями, їхній досвід і хобі.

ITID Lviv публікує інтерв’ю з лідерами індустрії, блоги від техекспертів та досвід стартапів Львова як перспективного міста з можливостями для бізнесу та комфортними умовами життя. За чотири роки вийшло 16 випусків журналу загальним тиражем 50 000 примірників. З 2020 року ITID Lviv виходить у друці й онлайн.

Lviv Tech Angels

Львівський ІТ Кластер: 10 знакових проєктів за 10 років /Фото 6

Фото надані прес-службою Львівського ІТ Кластера

Для підтримки та розвитку стартапів Львівський ІТ Кластер створив Lviv Tech Angels – клуб інвесторів, які прагнуть вкладати кошти в стартапи Львова, регіону та країни на ранніх стадіях розвитку. Всі учасники клубу – власники місцевих ІТ-компаній, які готові ділитись досвідом і знаннями для побудови успішних бізнесів та продуктів. У 2020 році сім учасників клубу інвестували $560 тис. у розвиток місцевих стартапів. 

Lviv Tech

Lviv Tech – це платформа для зустрічі львівських IT-компаній з міжнародними замовниками та клієнтами, що поєднує функціонал онлайн-каталогу компаній та маркетплейсу. Метою Lviv Tech є просування місцевої, а у майбутньому й української ІТ-галузі на глобальному ринку, зокрема, малих та середніх компаній, які не мають достатньої можливості просувати себе самостійно. Платформа розроблена за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

United for Health

Львівський ІТ Кластер: 10 знакових проєктів за 10 років /Фото 7

Фото надані прес-службою Львівського ІТ Кластера

United for Health – екстрений проєкт Львівського ІТ Кластера для боротьби з поширенням COVID-19 у Львові та області. Проєкт передбачає актуальну допомогу місту та області: у межах проєкту Кластер надав близько 8 млн грн на боротьбу з COVID-19, а також створив перший Центр вакцинації та запустив масову вакцинацію у Львові. 

Ініціюючи та запускаючи кожен з цих проєктів, Львівський ІТ Кластер наближає Львів до провідних міст Європи, долучається до створення нового позиціювання та стратегії бренда міста. Детальніше про проєкти спільноти читайте за посиланням

Вы нашли ошибку или неточность?

Оставьте отзыв для редакции. Мы учтем ваши замечания как можно скорее.

Исправить
Предыдущий слайд
Следующий слайд
Новый выпуск Forbes Ukraine

Заказывайте с бесплатной курьерской доставкой по Украине