Надійний та стабільний бездротовий звʼязок – критично важлива інфраструктура для бізнесу, яка впливає на безліч процесів. Два технологічних гіганти – Cisco та Apple – обʼєдналися, щоб зробити Wi-Fi-доступ для компаній ще більш швидким і надійним. Які рішення пропонує така колаборація і як вони можуть вплинути на бізнес? Про практику їх впровадження розповідає компанія «ІТ-Інтегратор».
Wi-Fi-рішення Cisco для бізнесу
Сьогодні компанії поступово відходять від класичних методів забезпечення робочих місць дротовим звʼязком і переходять на бездротову мережу. До рішень Cisco входить масштабована бездротова архітектура, проста у розгортанні та управлінні. Cisco забезпечує для корпоративних клієнтів постійний доступ до мережі, її високу стабільність і продуктивність, а також безпеку для всіх пристроїв.
«Основні проблеми, з якими стикається бізнес при побудові Wi-Fi-мережі, – це якість покриття та роумінг. Це означає, що при переміщенні співробітників по офісу стабільне підключення Wi-Fi може бути відсутнім. При розгортанні бездротових мереж також потрібно враховувати і наявність інших точок доступу або пристроїв, які можуть створювати перешкоди. Ми будуємо надійні мережі для бізнесу будь-якого розміру: від великих виробництв до маленьких офісів», – говорить директор департаменту інформаційних технологій компанії «ІТ-Інтегратор» Дмитро Жуковський.
Які рішення надає Cisco
- ШІ-аналітика. Забезпечує точність підготовки мережевих ресурсів, використовуючи розширену аналітику і машинне навчання.
- Масштабований і безпечний доступ. Підвищує адаптивність бізнесу та дає змогу розгорнути систему безпеки з нульовою довірою шляхом автоматизації застосування єдиної політики у межах всієї мережі доступу.
- Служба, що базується на розташуванні. Дає змогу вивчити поведінку людей і пристроїв на своїх фізичних обʼєктах.
- Простота підключень. Забезпечує безпечне та просте автоматичне підключення пристроїв за допомогою технології OpenRoaming.
Устаткування Cisco оптимізує мережу найкращим чином за допомогою додаткового модуля, який інтегрований у точки доступу вищого рівня. Вони моніторять мережу і розуміють, на яких радіоканалах можуть працювати оптимально, щоб не заважати сусідам та уникати перешкод.
Устаткування Cisco для створення надійної бездротової мережі:
- точки доступу для використання в приміщеннях;
- точки доступу для зовнішнього розміщення і промислового середовища;
- контролери бездротових мереж;
- безконтролерні точки доступу.
Технологія Wi-Fi 6
Сьогодні бізнеси «мігрують» на сучасний стандарт бездротового звʼязку Wi-Fi 6, який позначає точки доступу своєї мережі та пристроїв і водночас ігнорує сусідні, завдяки чому зростає стабільність та якість роботи мережі. Крім того, Wi-Fi 6 забезпечує більш високу швидкість передачі даних, що дає змогу підтримувати нові додатки, збільшити пропускну здатність мережі та її продуктивність. Ця система відмінно підходить для тих точок, де обслуговується велика кількість користувачів одночасно – наприклад, для бізнес-центрів чи великих виробництв.
«Якщо ви бажаєте відокремити свою корпоративну мережу від гостьової, то у нас є ідеальне рішення – Cisco ICE. Воно моніторить підключення до мережі, налаштовує політику безпеки і розмежовує корпоративну мережу від гостьової, тим самим підвищуючи її надійність та безпеку», – говорить Дмитро Жуковський.
Колаборація Cisco та Apple
Колаборація Apple та Cisco була створена для того, щоб істотно поліпшити роботу обладнання Apple на бездротовому звʼязку на основі рішень від Cisco. Для цього два лідери у своїх напрямах обʼєднали свої знання та технології.
Першим етапом стала оптимізація роумінгу з iOS-пристроями у бездротовій мережі. На другому етапі компанії почали працювати над оптимізацією MacOS і можливістю знімання телеметрії, використовуючи пристрої Apple. Зазвичай кінцеве обладнання (смартфон або ноутбук) підключається до точок доступу Wi-Fi, вибираючи кращий сигнал і не враховуючи завантаженість точки доступу. Але пристрої від компанії Apple при роботі з обладнанням CISCO додатково аналізують завантаженість точок і вибирають оптимальне рішення для забезпечення надійного звʼязку.
Крім того, колаборація дає змогу розвʼязати проблему розуміння стану мережі та її характеристик, таких як якість і потужність сигналу. Завдяки цій інформації користувачі можуть оцінити якість роботи мережі, а у разі відключення пристрою з технічних причин обладнання надає інформацію з конкретним поясненням причини.
При сукупності цих функцій управління мережею та її планування стає набагато простішим і зрозумілим. Такі рішення будуть особливо актуальні для підприємств, в яких корпоративним стандартом є обладнання компанії Apple.
Як це працює на практиці
Один із кейсів «ІТ-Інтегратор» – співпраця з одним із комерційних банків. «Ми розгорнули для банку зони обслуговування на техніці Apple, оскільки iOS-пристрої є головним інструментом для його співробітників. Головна перевага такого рішення у тому, що всі операції можуть виконуватися за допомогою єдиного пристрою – від сканування документів до відправки звітності. У підсумку це дало змогу клієнту перейти від класичного паперового документообігу на цифровий», – розповідає Дмитро Жуковський.
Використовуючи додаткові пристрої, можна істотно розширити зону застосування одного гаджета. Наприклад, функціонал iOS-пристроїв можна збільшити завдяки:
- сканеру. Він може використовуватися у складських умовах для інвентаризації, а в інтеграції з принтером – для друку цінників та етикеток. У кейсах використання у сфері роздрібної торгівлі – ще й в якості сканеру товарів для перевірки вартості продуктів;
- перетворенню мобільних пристроїв на кінцевий термінал точки продажів. Це дає змогу завдяки телефону виконувати безліч функцій: починаючи від обслуговування відвідувачів та моніторингу залишків на складах і закінчуючи прийомом платежів й моніторингом статусів доставки клієнтам товару;
- MDM-рішенню (mobile device management), призначеного для віддаленого керування мобільними пристроями.
Використання цих опцій дозволяє замовникам оптимізувати робочі процеси на всіх етапах: від роботи з клієнтами до проведення аудиту та швидкої конфігурації робочих станцій працівників. Всі рішення, про які йдеться в матеріалі, «ІТ-Інтегратор», як технологічний партнер Cisco та Apple, реалізовував для своїх корпоративних клієнтів, серед яких найбільші вітчизняні промислові, енергетичні, фінансові, ритейл та транспортні компанії.
Вы нашли ошибку или неточность?
Оставьте отзыв для редакции. Мы учтем ваши замечания как можно скорее.