Рейтинг найбагатших воєнного часу
У 2021‑му Forbes оцінював статки криптобізнесмена у $180 млн. Цьогорічне падіння крипторинку, крах однієї з найбільших криптобірж FTX та війна дають підстави зменшити оцінку в рази. Удянський тримав значну частку свого капіталу саме в криптовалютах. Наприклад, біткоїн подешевшав майже в чотири рази: з $65 000 на піку вартості до $17 000 станом на початок грудня.
Обсяги торгів на криптобіржі Удянського Coinsbit значно впали. (Після публікації матеріалу пресслужба Удянського надіслала коментар, що підприємець після продажу у 2019 році своєї частки біржі отримує тільки відсоток чистого прибутку цього проєкту). У травні 2021 року криптопроєкт UFO звинуватив CoinsBit у шахрайських діях. (Удянський в коментарі заявив, що проєкт UFO займається публікацією замовних текстів і вимаганням грошей та намагався підірвати його репутацію через особисті інтереси)
Новий проєкт Удянського – біржа Qmall Exchange. Він стверджував, що Qmall – перша українська біржа, що підпадає під регулювання Мінцифри та Нацбанку. Проте обидва регулятори заперечують відношення до цього проєкту. Аналітичний сервіс CoinMarketCap помістив біржу до переліку «невідстежуваних» (у січні 2022-го Qmall було віднесено в основний лістинг), так само як і ще один проєкт бізнесмена — біржу Coinsbit India. (Пресслужба Удянського стверджує, що молодим біржам потрібно до двох років, щоб вийти з цього статусу, а проєкт Coinsbit India був проданий індійській біржі та перейменований. Біржа Qmall Exchange працює з 2021 року).
Активи бізнесмена в українській нерухомості теж зазнали збитків. Тенісний клуб у Харкові і котеджне селище EVO пошкоджені внаслідок військових дій і обстрілів. (Удянський стверджує, що це помста росіян за його проукраїнську позицію)
У 2022-му Удянський отримав премію інфлюенсерів World Influencers and Bloggers Awards в категорії Digital currency influencer (Удянський має 2,4 млн підписників в Інстаграм). Крім Удянського нагороди отримали ще два українські інфлюенсери: відомий шеф‑кухар Євген Клопотенко і «блогер» кіт Степан.
100 богатейших украинцев 2021
В список богатейших харьковчанина Николая Удянского привели электронные деньги и блокчейн. Первый миллион он заработал в 2014 году, продав сеть платежных терминалов. После продажи бизнеса предприниматель уехал в Таиланд, присоединившись к сообществу разработчиков криптобирж. «Семь лет я жил, можно сказать, в джунглях на Пхукете», – рассказывает бизнесмен. За это время Удянский вместе с командой создали шесть криптовалютных обменников. Параллельно он наращивал криптоактивы. Первые 5000 биткоинов он получил по курсу $280–300 за монету. «Я начал тратить первые биткоины на отметке $1000, на $3000 остановился, – говорит Удянский. – На $20 000 тоже очень удачно продал». Свою седьмую биржу – Coinsbit – Удянский создавал уже для себя. Через год после запуска, в 2019-м, продал 50% в проекте за $60 млн, номинированных в биткоинах.
Джунгли на экзотическом острове сменились на офис в Дубае. Часть денег от продажи Coinsbit Удянский вложил в просевший рынок недвижимости. Сейчас в его активе несколько десятков объектов в Таиланде, ОАЭ, Украине. В том числе строящийся теннисный клуб в харьковском Парке Горького и часть коттеджного поселка EVO country club под Харьковом. Прибыли они пока не приносят. Удянский планирует запуск еще нескольких криптопроектов для Индии и ОАЭ. Шансы вырасти, рассуждает он, есть только у регулируемого бизнеса. «Потому мы выходим из тени», – говорит Удянский.