Інформація про Микола Удянський

IT, інвестиції

Микола Удянський /з особистого архіву
н/д

Профайл

Місце народження
Харків

Рейтинг найбагатших воєнного часу

У 2021‑му Forbes оцінював статки криптобізнесмена у $180 млн. Цьогорічне падіння крипторинку, крах однієї з найбільших криптобірж FTX та війна дають підстави зменшити оцінку в рази. Удянський тримав значну частку свого капіталу саме в криптовалютах. Наприклад, біткоїн подешевшав майже в чотири рази: з $65 000 на піку вартості до $17 000 станом на початок грудня.

Обсяги торгів на криптобіржі Удянського Coinsbit значно впали. (Після публікації матеріалу пресслужба Удянського надіслала коментар, що підприємець після продажу у 2019 році своєї частки біржі отримує тільки відсоток чистого прибутку цього проєкту). У травні 2021 року криптопроєкт UFO звинуватив CoinsBit у шахрайських діях. (Удянський в коментарі заявив, що проєкт UFO займається публікацією замовних текстів і вимаганням грошей та намагався підірвати його репутацію через особисті інтереси).

Новий проєкт Удянського – біржа Qmall Exchange. Він стверджував, що Qmall – перша українська біржа, що підпадає під регулювання Мінцифри та Нацбанку. Проте обидва регулятори заперечують відношення до цього проєкту. Аналітичний сервіс CoinMarketCap помістив біржу до переліку «невідстежуваних» (у січні 2023-го Qmall було внесено в основний лістинг), так само як і ще один проєкт бізнесмена — біржу Coinsbit India. (Пресслужба Удянського стверджує, що молодим біржам потрібно до двох років, щоб вийти з цього статусу, а проєкт Coinsbit India був проданий індійській біржі та перейменований. Біржа Qmall Exchange працює з 2021 року).

Активи бізнесмена в українській нерухомості теж зазнали збитків. Тенісний клуб у Харкові і котеджне селище EVO пошкоджені внаслідок військових дій і обстрілів. (Удянський стверджує, що це помста росіян за його проукраїнську позицію)

У 2022-му Удянський отримав премію інфлюенсерів World Influencers and Bloggers Awards в категорії Digital currency influencer (Удянський має 2,4 млн підписників в Інстаграм). Крім Удянського нагороди отримали ще два українські інфлюенсери: відомий шеф‑кухар Євген Клопотенко і «блогер» кіт Степан. 

100 найбагатших українців 2021

У список найбагатших харків’янина Миколу Удянського привели електронні гроші та блокчейн. Перший мільйон він заробив 2014 року, продавши мережу платіжних терміналів. Після продажу бізнесу підприємець виїхав до Таїланду, приєднавшись до товариства розробників криптобірж. «Сім років я жив, так би мовити, в джунглях на Пхукеті», – розповідає бізнесмен. За цей час Удянський разом з командою створив шість криптовалютних обмінників. Паралельно він нарощував криптоактиви. Перші 5000 біткоїнів він одержав за курсом $280–300 за монету. «Я почав витрачати перші біткоїни на позначці $1000, на $3000 зупинився, – каже Удянський. – На $20 000 теж дуже вдало продав». Свою сьому біржу – Coinsbit – Удянський створював уже для себе. За рік після запуску, 2019-го, продав 50% в проєкті за $60 млн, номінованих у біткоїнах.

Джунглі на екзотичному острові змінилися на офіс у Дубаї. Частина грошей від продажу Coinsbit Удянський вклав у просілий ринок нерухомості. Нині в його активі кілька десятків об’єктів у Таїланді, ОАЕ, Україні. Серед них – споруджений тенісний клуб у харківському Парку Горького і частина котеджного селища EVO country club під Харковом. Прибутків вони наразі не приносять. Удянський планує запусти ще кілька криптопроєктів для Індії та ОАЕ. Шанси вирости, міркує він, є тільки в регульованого бізнесу. «Тому ми виходимо з тіні», – каже Удянський.

Матеріали по темі
Участь в рейтингах
Статті по темі