Під час повномасштабного вторгнення українські військові та цивільні громадяни втрачають життя та здоровʼя, щоб врятувати нашу країну. В таких умовах кожна крапля крові неймовірно цінна: вона не має штучних замінників, тож єдина можливість для порятунку постраждалих від війни – це добровільна здача крові. Благодійні фонди та громадські організації дбають про те, щоб крові та її компонентів було вдосталь у лікарнях і гарячих точках, заохочують українців ставати донорами.
Допомогти таким організаціям взялись у ПУМБ. Команда банку запустила соціальну ініціативу «Ми однієї крові». Спільно з українськими виробниками та ілюстраторами вони створили колекцію патріотичних худі, футболок та аксесуарів, 50% від продажу яких ідуть на забезпечення потреб у донорській крові, транспортування компонентів крові до гарячих точок та закупівлю засобів тактичної медицини для ЗСУ. За півтора року існування проєкт зібрав 6 млн грн – усі кошти організатори перерахували до громадських організацій «ДонорUA», «Госпітальєри» та «Агенти крові».
Про соціальну ініціативу
До ініціативи «Ми однієї крові» вже долучились 30 партнерів – українські виробники, ілюстратори, дизайнери, магазини, логістичний партнер, громадські організації. А благодійний мерч замовили вже понад 11 500 українців.
«Я міг би назвати суму, яку ми зібрали за 17 місяців існування проєкту, але вважаю, що більш важливим є кількість врятованих життів. Адже за цей час проєкт «Ми однієї крові» допоміг врятувати 90 000 життів цивільних і воїнів, які на фронті захищають Україну», – коментує голова правління ПУМБ Сергій Черненко.
Лейтмотивом проєкту стала нова колекція футболок та худі з фразами письменника Сергія Жадана та ілюстраціями тату-майстрині Марії Федорівни. До колекції увійшли одяг та аксесуари з цитатами: «Любов варта всього», «Кохай, рибо, кохай», «Бути соняшником у полях Донбасу – це знати, як жити й за що помирати», «Щастя не оминеш». За словами маркетинг-директорки ПУМБ Ксенії Сікорської, першу партію колекції розкупили за 2,5 години.
«Рядки, які друкувати на мерчі, обирав не я, але мені сподобалось. Це справді цікавий творчий підхід, а сама соціальна ініціатива – надзвичайно позитивна й корисна. Тішусь, що вірші можуть не тільки надихати українців на боротьбу з ворогом, а й у якомусь сенсі рятувати реальні життя, – коментує письменник Сергій Жадан. – Звертаюсь до всіх українців: де б ви не народились, на Заході чи Сході, памʼятайте: всі ми однієї крові!».
Саме на підтримку цієї колекції 14 грудня в київському ЦУМі організували благодійний захід, де Сергій Жадан читав свої вірші, а ілюстраторка Марія Федорівна малювала картину на сцені під час цього виступу. На вечорі також проходив благодійний аукціон, де можна було придбати книжки з автографами Сергія Жадана та картину, яку намалювала Марія. Загальна сума збору сягнула майже 400 000 грн.
«Я регулярно беру участь у таких благодійних акціях. Якщо мистецтво, культура можуть долучитись до соціальних благодійних проєктів, то це треба робити. Адже зараз непростий час, потрібно допомагати й нашому війську, і цивільним людям. Зараз дуже важливо триматись разом», – говорить Сергій Жадан.
Також у ЦУМі відкрили спеціальний корнер, де можна придбати благодійний мерч проєкту. Він розташований на четвертому поверсі універмагу.
«Ми пишаємося тим, що соціальна ініціатива ПУМБ «Ми однієї крові» набуває популярності, й окрім сайту та соціальних мереж відтепер представлена в ЦУМі. З перших днів повномасштабного вторгнення ПУМБ робить усе можливе, щоб допомагати українській економіці. Але ми прагнемо робити більше, тому ініціювали проєкт, що допомагає рятувати поранених захисників і цивільних у найгарячіших точках. Адже життя кожної людини – безцінне», – ділиться маркетинг-директорка ПУМБ Ксенія Сікорська.
Покупку можна зробити й онлайн – на офіційному сайті проєкту та на сторінці в Інстаграм.
«Ми однієї крові» від ПУМБ у цифрах
6 млн грн вдалося зібрати за 17 місяців існування проєкту;
11 500 українців уже замовили благодійний мерч;
1649 долучилися як донори;
62 доставки компонентів крові в гарячі точки вже зроблено;
2 низькотемпературні холодильники для зберігання плазми крові придбано на зібрані кошти;
4 монітори пацієнта для «швидких» парамедиків також придбано;
3500+ засобів тактичної медицини (кровоспинні бинти, тактичні ножиці, турнікети, оклюзійні наліпки, гемостатичні бинти тощо) придбано та доставлено за потребами.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.