«Олігарх так олігарх». Коломойський про деолігархізацію, Зеленського та вплив Ахметова. Короткий переказ інтервʼю УП
Категорія
Картина дня
Дата

«Олігарх так олігарх». Коломойський про деолігархізацію, Зеленського та вплив Ахметова. Короткий переказ інтервʼю УП

Що не поділили Рінат Ахметов та Володимир Зеленський, хто піде на президентські вибори і який буде ефект від деолігархізації. Ігор Коломойський, 59, дав УП інтервʼю на 47 000 знаків. Forbes скоротив його у сім разів і публікує головне

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Про Зеленського

Ми із Зеленським нормально спілкувалися з 2009 року. Після інавгурації президента я бачив його один раз наприкінці 2020-го. Зараз наше спілкування може погано зробити і мені, і йому. Людина обрала свою дорогу, має своє бачення, програму, плани. Я йому симпатизую, мене все влаштовує.

У Буковелі наші номери були на одному поверсі, але у різних кінцях готелю. Хіба він не має права поселитися в готель, де я перебуваю? Це був єдиний нормальний готель у Буковелі.

Нам нічого було обговорювати. Тоді головною темою був Казахстан. Нам від держави нічого не потрібно. Нас би не чіпали – і дякувати богу.

У президента був спочатку дуже ідеалістичний план. Зеленський не виправдав усі мої очікування, але старається. Реакція на факапи влади миттєва.

Про депутата від «Слуги народу» Олександра Трухіна та ДТП за його участю

Трухін колишній зять мого товариша Олексія Мартинова. Я був у нього на весіллі. Нормальний хлопець. Востаннє я його бачив на поминках матері Мартинова та зустрічав у колишнього міністра МВС Арсена Авакова. Але я з ним не спілкувався.

Будь-якого юриста запитайте, яка перспектива цієї справи? Потерпілих та заяв немає. Нікого не вбили. Якби це був не депутат – ніхто не звернув би уваги. Максимальне покарання – адміністративна відповідальність.

Смішне відео, де Трухін у шоковому стані каже, що «піде в ліс» – обговорюють ні за що. Чому він так поводився? Поспішав до Києва, там щось відкривали. А коли потрапив у аварію, злякався, що дізнається Зеленський.

Я не виправдовую Трухіна. Він має бути прикладом для інших. Зеленський відреагував правильно: коли оприлюднили відео, Трухіна вигнали із партії.

Про «Велике будівництво»

Раніше я за 40 хвилин доїжджав до аеропорту, а зараз за 25. Реально дороги будуються, нічого не скажеш. Те, що влада живе за рахунок доріг, – це брехня. Які [відкати] 30%? Спробуйте побудуйте дорогу, на цьому багато не заробиш. Можна заробити максимум 10–15%.

Я не маю жодного стосунку до дорожньої компанії «ПБС».

Про закон про деолігархізацію та санкції

У нас санкції вводять наліво й направо. Зараз щось тиша, але дай боже, щоб не наврочити.

Я і так буду олігархом – за всіма пунктами проходжу. Гроші є, питання монополії умовне, можуть приписати і «Укрнафту», і ще щось. Я не беру участі у політичному житті, але якщо я це скажу, всі навколо сміятимуться. Я не судитимуся, не буду пояснювати щось, не робитиму експертизи. Олігарх так олігарх.

З грудня 2017 року я під freezing order і більше 20 000 фунтів на тиждень витрачати не можу. Нічого не купую, будь-яку дію треба погоджувати з юристами ПриватБанку – мене це напружує. А якщо я зустрічався з депутатом, то цей депутат має подавати декларацію, а не я.

Юристи сказали, що для мене це позитивна історія, якщо не порушувати те, що написано у законі. Тобто якщо не посадять тут за неправильну декларацію, тоді ти повністю легалізований на Заході. Отже, все, що ти вказав у декларації, – легально. Ідеш на Заході, показуєш декларацію і всі питання знято – можна відкривати рахунок, брати кредити. Вважай, що ти обілився.

Про конфлікт Ахметова та Зеленського

Закон про олігархів – не тема для такого шухера. Є якісь особисті мотиви. Може, десь нахамили, грубо поговорили. Ми, люди похилого віку, звикли до поваги. Може, Зеленський щось різке та неповажне сказав. Рінат Леонідович не звик, щоб із ним так розмовляли.

Ахметов дуже великий. Андрій Герус писав, що Ахметов більший за Україну. Ахметов сам може йти у президенти. Довіра до нього серед усіх олігархів – 11%. У мене 7%.

Про майбутні президентські вибори

Не думаю, що Ахметов ставитиме на когось на президентських виборах. Він ні на кого не ставив, окрім Віктора Януковича. Ну і з Юлею Тимошенко був у добрих стосунках.

Ахметов на виборах може допомагати всім: і кульгавим, і хворим. Але де Євген Комаровський, де Дмитро Гордон? Комаровський нехай лікує, він добрий лікар. А Гордон добрий нібито журналіст.

Зеленський на 100% не знає, чи піде на другий термін. У Сергія Притули та Дмитра Разумкова немає шансів на президентських виборах. Розумков зрадив партію, яка його висунула. В Україні таких не люблять. А Притула – хто це? Родич Хомутинника. Гроші має, а рейтинг – навряд чи.

Нових кандидатур не бачу. Може, серед журналістів з'являться. Ведуча «1+1» Наталія Мосійчук може піти. Савік Шустер точно не піде. Гордон? Два євреї поспіль – перебір.

Про борги «Кварталу» та бізнесмена Тимура Міндіча

Вони працюють уже 10 років, є якийсь плюс-мінус. Це ж творчий продукт. «Плюси» якось розрахувалися.

Мене із Зеленським та з «Кварталом» познайомив Тимур Міндіч. У нього є велика частка у «Кварталі». Він веде переговори з «1+1», відповідає за постачання товару. Міндіч винен мені грошей, але ми друзі – рахунок дружбу не псує.

Міндіч заточений тільки на своїх інтересах. Якби я шукав контакт із Банковою, він був би останнім у шорт-списку. Міндіч товаришує із Зеленським 20 років, з Єрмаком – менше.

Про Андрія Єрмака, Кирила Тимошенка, Андрія Богдана та Сергія Шефіра

Я з Єрмаком спілкувався мало. Не можу оцінювати його роботу – це завдання Зеленського. Я не працюю з Богданом, але зі мною працюють адвокати із його контори.

Кирила Тимошенка я пам'ятаю, коли він був ще немовлям. Ми з його татом займалися комп'ютерами. Наші шляхи розійшлися у 1992 році. Кирило крутився в обласній адміністрації, коли я був губернатором у Дніпрі. Потім він перекочував до Богдана, і Богдан його відправив до штабу Зеленського. Я особисто його погано знаю.

Шефіру я дзвонив у січні минулого року. Він не взяв слухавку і не передзвонив.

Про «своїх» депутатів

Я добре спілкуюся з Давидом Арахамією. У депутатській групі «За майбутнє» іноді спілкуюся із Дмитром Лубінцем. Це все до травня, доки не запрацював закон про олігархів.

Про МАУ, «Укрнафту» та ПриватБанк

Зі мною не обговорювали націоналізацію МАУ, я там не єдиний акціонер. Майберг не погодиться. Якщо взяти кредитний пакет МАУ, то там третина належить державі. Держава може вибачити борги МАУ в обмін на акції, якщо потім МАУ зможе викупити їх назад та повернути гроші державі. Ми готові до цього. Чи готова держава?

«Укрнафту» мали розділити до Нового року, але журналісти влаштували кипіш. Нібито я забрав усе найкраще і не залишив державі нічого. Я не проти процесу поділу, переговори мають продовжитись у лютому.

Впевнений, що ми повернемо ПриватБанк. Думав, що справедливість переможе, коли пішов Петро Порошенко, але не сталося.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні