Найбагатші люди світу мають більше можливостей для купівлі розкішної нерухомості та її вдосконалення. Проте не усім мультимільярдерам це видається важливим. Ось у яких будинках живуть Безос, Маск, Гейтс, Цукерберг та Баффет
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Дім є частиною самовираження для багатьох людей, переконана професор психології Сьюзан Клейтон. Ми прикрашаємо будинки та доглядаємо за квітами. Здавалося б, навіщо? Такі речі не мають практичної мети, але є нашим продовженням, переконана Клейтон.
Найбагатші люди мають нагоду створити для себе особливі умови та знайти найбільш незвичні способи самовираження. Наприклад, Марк Цукерберг для свого помешкання створив власну систему «розумний дім», а Білл Гейтс побудував високотехнологічний маєток. Навіть територія довкола його улюбленого 40-річного клена обладнана датчиками, які визначають необхідність поливу. Звісно ж, воду дерево отримує завдяки автоматичній системі.
Які ще умови створюють для себе мільярдери? Ось як живуть найбагатші підприємці із світового рейтингу Forbes.
Джефф Безос
Місце у списку Forbes: 1
Маєток Джека Уорнера
Вартість: $165 мільйонів
Найдорожча житлова нерухомість Джеффа Безоса. У 1930-х роках будинок площею понад 1200 метрів квадратних спроєктували для президента кіностудії Warner Bros. Джека Ворнера. Він вважається одним із кращих збудованих у золоту еру Голівуду. Безос придбав його у співзасновника кінокомпанії Dreamworks Девіда Геффена. Угода на $165 мільйонів зробила цей продаж будинку найбільш дорогим у історії штату Каліфорнія, повідомляє Business Insider.
«Це не так будинок, як музей, присвячений надмірностям Голлівуду. Дерев’яну підлогу імпортували, і, за чутками, саме на ній Наполеон зробив пропозицію Жозефіні Бонапарт», — розповідає каліфорнійський забудовник Тайлер Дрю для realtor.com.
На території маєтку розташовані особняк, два гостьові будинки, три теплиці, тенісний корт, басейн, великі тераси, передає Architectural Digest. У головному будинку є вісім спалень і дев’ять ванних кімнат, а у їдальні легко помістяться 14 гостей. Кінозал маєтку відомий кількома секретними важелями. Зокрема, відкрити сховані проектори можна за допомогою насоса, який піднімає голову статуї Будди. Бар у мексиканському стилі біля кінозалу прикрашає мексиканська люстра приблизно 1820 року.
Маєток забезпечує максимальну конфіденційність — високі огорожі та ворота повністю приховують його від вулиці.
Ілон Маск
Місце у списку Forbes: 2
Орендований будинок
У 2020 році мультимільярдер Ілон Маск пообіцяв продати майже все своє майно включно з шістьма маєтками у Каліфорнії. Навіщо? Вирішив зосередитись на власних амбіціях із доставки людей на Марс. Маск дотримав обіцянки. Замість розкішних маєтків орендував будиночок у своєї компанії SpaceX, що розташований на стартовому майданчику Starbase. Це житло від стартапу Boxabl, яке доставляють у коробці та монтують за один день, йдеться на сайті Teslarati. Його вартість складає $50 тисяч, а площа — близько 37 квадратних метрів.
Маск своє житло не показує, проте у коментарях до відео із Boxabl підтверджує, що живе у схожому будинку. Це енергоефективна будівля, що зсередини нагадує квартиру-студію. Замовник може обрати її внутрішнє начиння під час оформлення замовлення. Традиційно інтер’єр «коробки» складається із чотирьох частин: кухня з барною стійкою, вітальня, спальня та ванна кімната. Висота вікон може складати близько 2,5 метрів, а стелі — майже 3 метри.
На повнорозмірній кухні є холодильник, плита, мікрохвильовка, подвійна раковина та посудомийна машина. Для економії місця тут є багато висувних блоків.
У спальню помістились дві шафи з місцем для вішалок, також є ніші та шухляди для аксесуарів та сувенірів. У ванній кімнаті розташований туалетний столик, і є місце для ванни чи душу. Велике дзеркало з підсвіткою довершує стильний дизайн кімнати.
Білл Гейтс
Місце у списку Forbes: 4
Xanadu 2.0
Вартість: $130 мільйонів
Гейтс витратив на будівництво свого маєтку сім років і 63 мільйони доларів. Він почав працювати над ним у 1994 році ще до одруження із Меліндою Гейтс. Вона назвала маєток «мрією холостяка та жахом нареченої», йдеться у Fortune за 2008 рік. Це місце «із такою кількістю програмного забезпечення та високотехнологічних дисплеїв, що відчуваєш себе всередині відеогри».
Будинок площею понад 6 тисяч квадратних метрів справді переповнений високотехнологічними ґаджетами. Серед них сенсорна система, яка дозволяє змінювати налаштування температури та освітлення у кожній кімнаті. Приховані динаміки дозволяють музиці чи іншим звукам «слідувати» за людиною, якщо вона переходить у іншу частину будинку.
По периметру будинку вмонтовані екрани вартістю 80 тисяч доларів, на яких кожен може обрати для відображення картину чи фото. Цифрові копії витворів мистецтва зберігаються на пристроях вартістю 150 тисяч доларів, передає Business Insider.
На території маєтку знаходиться 18-метровий басейн, у якому можна проплисти під скляною стіною та вийти на терасу. Тренажерні зали, батутна кімната, зала на 200 гостей, домашній кінотеатр для 20 гостей, 24 санвузли, 10 з яких — повноцінні ванні кімнати, шість кухонь — короткий перелік того, що є у домі Гейтса. Поруч — гостьовий будинок площею близько 176 метрів квадратних, пише Rethinking The Future.
Марк Цукерберг
Місце у списку Forbes: 5
5 будинків у Кремнієвій долині
Вартість: $50 мільйонів
Цукербергу належить не менше 7,5 тисяч квадратних метрів у місті Пало-Альто в Каліфорнії. На цій території розташовані п’ять будинків із 15 спальними і понад 16 ванними кімнатами, повідомляє New York Post.
Головний будинок Цукерберг придбав у 2011 році за 7 мільйонів доларів. У 2012 вирішив купити чотири будинки поруч, які стали гостьовими. У будинку засновника Facebook є басейн із морською водою, солярій, майданчик для барбекю, спа-центр.
Цукерберг самостійно створив систему штучного інтелекту для керування своїм домом. AI-помічник Джарвіс вмикає світло, говорить тости, впізнає друзів Марка і відчиняє їм в’їзні ворота. Програма здатна шукати музичні аналогії, коли її просять увімкнути когось «на зразок Adele», пише Fast Company.
Воррен Баффет
Місце у списку Forbes: 6
Будинок у штаті Небраска
Вартість: $1 млн 240 тисяч
Відомий інвестор та філантроп живе у будинку, який придбав ще у 1958 році за $31 500. На території площею 610 квадратних метрів є 5 спалень і щонайменше 2 ванні кімнати, повідомляє Business Insider.
Інтер’єр будинку прикрашають килими у східному стилі, мармурові тумбочки та вінтажні меблі. В одній із зон відпочинку є велика книжкова шафа із сотнями книг. Оскільки мільярдер любить читати, це одне з його улюблених місць відпочинку.
Про будинок Баффета відомо небагато: він скромний, як для статків мільярдера, та зручний. «Там я щасливий. Я б переїхав, якби думав, що буду щасливішим у іншому місці. Як би я покращив своє життя, маючи 10 будинків? Я не хочу ними керувати, не хочу, щоб хтось робив це замість мене, і я не знаю, якого дідька я повинен стати від цього щасливішим», — сказав Баффет у коментарі ВВС.
- Категорія
- Життя
- Дата
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.