За програмою «єОселя» у забудовників можна купити житло у 245 ЖК, свідчать дані ЛУН. З них лише 30 ЖК на всю країну – це об’єкти у стадії будівництва. Що (чи хто) обмежує пропозицію?
⚡️ Залишився 1 день! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.
Українці поки не вірять у житло на стадії будівництва. Через побоювання, що забудовник може не завершити об’єкт, більшість намагаються купити вже готові квартири. Це допомагає вторинному ринку та девелоперам, які мають вже збудоване житло.
На квартири у будинках, що будуються, припадає лише 1,7% всіх угод за програмою «єОселя». Та й вибір такого житла в програмі невеликий.
Приміром, в Києві, за даними сервісу ЛУН, за допомогою «єОселі», наразі можна купити житло у 25 збудованих будинках та у 18-ти, що будуються. В решті міст пропозиція набагато менша, випливає з даних сайту держкомпанії «Укрфінжитло», яка виступає державним оператором програми.
Чому за допомогою «єОселі» купляється менше житла, ніж планували держава і забудовники, та як вони планують збільшити кількість угод? Проста відповідь – перемогти у війні з РФ. Що ще?
ЖК – більше, квартир – менше
«Зараз у тренді все, що готове або на фінальній стадії готовності, і бажано з ремонтом», – говорить Ірина Шапка, керівна партнерка агенції DodomU. Тому на ринку нерухомості стало менше пропозицій у житлових комплексах: те, що було готове, топові девелопери вже розпродали.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.