Якщо ви підприємець і маєте власний бізнес, то рано чи пізно ви обовʼязково замислитесь над його розширенням. Адже закони ринку і потужна конкуренція на ньому не залишають вибору – стояти на місці не можна, тому що потонеш у бурхливому бізнес-океані.
Звичайно, будь-яке розширення і вдосконалення діяльності потребує коштів, і чималих. На щастя, українські банки пропонують величезний вибір різноманітних кредитних програм, цільових і нецільових, спрямованих на підтримку малого і середнього підприємництва в країні. Вибрати є з чого. Але якщо вже вибирати, то тільки краще, чи не так?
Зараз у державному Укргазбанку можна не тільки оформити кредит на реалізацію свого інвестиційного проєкту під вигідний відсоток до 11,9% річних, а й по завершенню проєкту отримати кешбек до 15% від суми кредиту. Така пропозиція стала можливою завдяки співпраці Укргазбанку з ЄБРР, який разом з ЄС створив програму для підтримки стійких інвестицій у технології з метою підвищення конкурентоспроможності малих і середніх підприємств на місцевому та регіональному рівнях.
Кредитна лінія EU4Business-EBRD* – це програма для надання допомоги українським малим і середнім підприємствам у фінансуванні інвестицій, завдяки чому вони зможуть скористатися можливостями, представленими в межах всеосяжної зони вільної торгівлі (DCFTA). EU4Business є частиною широкомасштабної програми, яка надає підтримку МСП у таких країнах, як Україна, для використання повною мірою переваг і можливостей доступу до відкритого ринку, запропонованих DCFTA.
Отже, якщо ви малий чи середній підприємець, який є резидентом України, у вашому штаті до 250 найманих працівників, а ваш річний оборот становить до 50 млн євро в еквіваленті, ви можете подавати заявку до Укргазбанку на участь у програмі. Кошти надаються у формі кредиту або лізингу в сумі до 3 млн євро (в національній валюті) на термін до п’яти років від 11,9% річних.
На сьогодні розроблено три типи кредитування, залежно від потреб різних компаній, галузі промисловості, в якій вони працюють, і конкретного етапу їх розвитку.
- Список прийнятних технологій – кредити і лізингове фінансування для інвестицій у попередньо затверджених технологіях. Застосовується для інвестицій розміром до 300 тис. євро. У разі інвестицій в технології можна отримати кешбек розміром до 10%.
- Кредити для інвестицій з метою дотримання технічних регламентів і стандартів ЄС щодо санітарних, фітосанітарних вимог і безпеки продуктів харчування, як передбачено DCFTA / Угодою про асоціацію. Такі інвестиції не мають перевищувати 300 тис. євро, а кешбек можна отримати до 15%.
- Комплексні проєкти – кредити на більш масштабні інвестиції, спрямовані на підвищення конкурентоспроможності компанії, з широким діапазоном застосування: від нової техніки до лабораторних процесів. Сума кредиту може досягти 3 млн євро, а кешбек – 15%.
Як бачите, інвестувати в поліпшення вашого бізнесу за допомогою кредитної лінії EU4Business-EBRD просто, до того ж завжди до ваших послуг міжнародна група технічних експертів, які готові допомогти вам на кожному кроці абсолютно безкоштовно.
Хто може скористатись таким кредитом?
Наприклад, компанія з переробки продуктів харчування для інвестування в нову техніку: закупівлю обладнання для сортування продукції та її упаковку. Це дозволить упровадити високоякісні процеси, забезпечити безпеку продуктів харчування і підвищити рівень гігієни у виробничому процесі. Така інвестиція цілком відповідає вимогам програми, тому після завершення реалізації проєкту при сумі кредиту в 250 тис. євро компанія отримає кешбек в 38 тис. євро – 15% від інвестиції.
Отже, якщо ваш бізнес потребує розширення або модернізації, можна сміливо звертатися до Укргазбанку за фінансуванням за програмою EU4Business-EBRD. Фахівці банку оцінять, чи відповідає ваш проєкт умовам програми, і повністю супроводжуватимуть вас у процесі від підписання кредитної угоди до отримання кешбеку. І, безумовно, від реалізації таких проєктів виграє не тільки ваш власний бізнес, а й уся українська економіка.
* Публікації (зокрема електронні публікації) мають такі застереження: «Цей документ був підготовлений за фінансової підтримки Європейського союзу. Погляди, викладені в цьому матеріалі, жодним чином не можуть вважатися такими, які відображають офіційну позицію Європейського союзу».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.