Категорія
Новини
Дата

ЄС покриє більшу частину витрат на відновлення України. Цифра досягне сотень мільярдів євро – Bloomberg

Європейський Союз планує покрити більшу частину витрат на післявоєнне відновлення України. З цією метою буде створено трастовий фонд солідарності. Про це пише Bloomberg.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Європейська комісія повідомила дипломатам про роботу над інструментом, який орієнтуватиметься на довгострокові потреби України, пише агентство. Цей фонд буде створений за зразком європейського COVID-фонду і профінансує інвестиції та реформи за погодженням з українським урядом.
  • Водночас поки невідомо, як розподілятимуться гранти й кредити. Джерела підтвердили, що глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн поки не називає суми, оскільки війна ще триває. Однак цифра досягне сотень мільярдів євро.
  • Очікується, що питання післявоєнного відновлення України і можливих військових репарацій буде в центрі уваги протягом наступних тижнів, оскільки високопоставлені чиновники в Брюсселі та Вашингтоні планують обговорити способи фінансової підтримки Києва і гарантії того, що величезні суми будуть використані за призначенням.

Контекст

18 квітня у Вашингтоні розпочинаються традиційні «Весняні зустрічі» МВФ і Світового банку, в яких братиме участь делегація з України. Основне завдання делегації – залучення додаткових коштів.

Низка країн під час «Весняних зустрічей» планує підтвердити зобовʼязання щодо підтримки України, зазначив представник України в МВФ Владислав Рашкован. 

МВФ вже сформував адміністративний рахунок, через який донори можуть спрямовувати гроші в Україну, і уряд Канади підтвердив, що надасть 1 млрд канадських доларів (близько $800 млн) для підтримки України через цей інструмент.

Світовий банк створив мультидонорський траст-фонд, в якому вже є внески кількох країн, і туди підуть $500 млн гранту США, які були анонсовані минулого тижня.

Україна запросила у країн «Великої сімки» фінансову підтримку в розмірі $50 млрд, заявив раніше радник президента Олег Устенко. Кошти мають піти на покриття дефіциту держбюджету протягом наступних шести місяців.

МВФ 9 березня перерахував Україні $1,4 млрд у межах інструменту швидкого фінансування (RFI).

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні