Категорія
Новини
Дата

Міжнародні резерви НБУ у січні скоротилися майже на $0,8 млрд

1 хв читання

У січні міжнародні резерви України скоротилися на $0,8 млрд до $43 млрд. Причиною зниження стали значні валютні інтервенції НБУ та виплати за державним боргом, які перевищили надходження міжнародної допомоги й позитивну переоцінку активів. Про це йдеться у повідомленні Нацбанку від 7 лютого.

Деталі 

На динаміку резервів вплинули кілька ключових чинників:

  • Операції НБУ на валютному ринку. У січні регулятор продав $3,756 млрд і викупив $6,6 млн. Це на 29,4% менше чистого продажу валюти порівняно з груднем 2024 року.
  • Надходження міжнародної допомоги та боргові виплати. На рахунки уряду в НБУ надійшло €3 млрд макрофінансової допомоги від Європейського Союзу. Водночас Україна сплатила $535,8 млн за державним боргом, зокрема: $373,3 млн – на обслуговування валютних ОВДП, $85,1 млн – на обслуговування єврооблігацій, $77,2 млн – на погашення боргу перед Світовим банком, $0,2 млн – іншим кредиторам.
  • Переоцінка фінансових інструментів. Через зміну валютних курсів та ринкової вартості активів резерви зросли на $401,7 млн.
  • Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування імпорту на 5,3 місяця. 

Контекст

У 2024 році міжнародні резерви України збільшилися до $43,8 млрд завдяки значним валютним надходженням, які перевищили чистий продаж валюти Національним банком та виплати за зовнішніми боргами. Протягом року Україна отримала майже $42 млрд міжнародної фінансової допомоги. Найбільшими донорами стали Європейський Союз ($17 млрд), США ($8 млрд), МВФ ($5,3 млрд), Японія ($4,3 млрд) та Канада ($1,8 млрд). Додатково розміщення валютних ОВДП забезпечило ще $3,5 млрд.

Отримані кошти дозволили Україні покрити понад $10 млрд боргових виплат, включно з розрахунками перед МВФ та виплатами кредиторам за реструктуризацію боргів. Для підтримки стабільності гривні Національний банк здійснив валютні інтервенції на суму $34,8 млрд.

Попри значні витрати на валютному ринку, залучення $17,3 млрд офіційного фінансування в четвертому кварталі дозволило наростити резерви до рекордних $43,8 млрд, що на 20% перевищує мінімально необхідний рівень за композитним критерієм МВФ.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні