Найбільший ПриватБанк поновлює підготовку до приватизації, призупинену у лютому через повномасштабне вторгнення, розповів голова правління банку Герхард Бьош на конференції Forbes «Без рожевих окулярів. Бізнес і держава під час війни»
Ключові факти:
- До повномасштабного вторгнення 24 лютого банк готувався до приватизації і вів багато проектів для її успішного завершення в 2024 році, проте у лютому багато з цих проектів було призупинено.
- Банк відновлює більшість проектів, щоб підвищити свою ефективність і взаємодію з клієнтами, покращити їх клієнтський досвід, продовжити поліпшувати позитивну репутацію на ринку.
- Банк багато вкладає в цифровий розвиток і розробки та вже готується до післявоєнного періоду. Бьош розраховує на зростання бізнесу та планує продовжувати кредитування клієнтів.
Контекст:
ПриватБанк – найбільший банк України, що обслуговує понад 20 млн клієнтів. За 2021 рік банк отримав 35 млрд грн прибутку, або майже половину прибутку всієї банківської системи.
У 2016 році держава витратила на докапіталізацію націоналізованого ПриватБанку $5,5 млрд. Суму збитків підтвердили детективи агенції Kroll, що проводили forensic audit банку після його націоналізації.
На початку вересня 2020 року Кабінет міністрів поновив принципи стратегічного реформування держбанків і передбачив скорочення частки держави в банківському секторі з нинішніх 60% до 25% до 2025 року шляхом часткової або повної приватизації держбанків.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.