Категорія
Новини
Дата

«Транспортний безвіз». Україна та ЄС підписали угоду про спрощення міжнародних перевезень автотранспортом

Україна та Європейський Союз у французькому Ліоні підписали угоду про лібералізацію транзитних та двосторонніх міжнародних перевезень. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм. Термін угоди складає 1 рік з можливістю пролонгації.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Угода передбачає скасування необхідності отримання дозволів на постійній основі. Зокрема, це дозволить уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску.
  • Крім того, угодою передбачаються заходи зі спрощення визнання водійських документів. Відтепер Україна та ЄС звільняють власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія, повідомила пресслужба Мінінфраструктури.
  • Термін угоди складає 1 рік з можливістю пролонгації, а тимчасово набирає чинності уже відсьогодні. На постійній основі угода запрацює після завершення усіх ратифікаційних процедур.
  • «Тепер наші автоперевізники рівні з усіма своїми колегами у ЄС. Вітаю всіх перевізників. І дякую усій нашій команді та усім, хто починав цю велику справу та доклав зусиль до її втілення у життя», – написав Найєм в телеграм.
Матеріали по темі

Контекст

Обмежена кількість дозволів на міжнародні перевезення була достатньо критичною проблемою для українських перевізників впродовж останніх пʼяти років. З моменту підписання угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС у 2016 році товарообіг з країнами ЄС зріс майже вдвічі, а кількість вантажоперевезень автотранспортом – на 42%. Водночас кількість дозволів на міжнародні перевезення до окремих країн ЄС скорочувалась. Щорічно це призводило до великих втрат перевізників та економіки загалом.

В умовах війни та блокування портів, обсяг експорту автотранспортом і, як наслідок, потреба у дозволах на міжнародні перевезення за деякими напрямами зросли у декілька разів.

У перший місяць повномасштабного вторгнення Україна домовилася про тимчасове скасування дозволів на вантажні автоперевезення з 12 країнами ЄС (Австрія, Угорщина, Італія, Латвія, Естонія, Болгарія, Німеччина, Данія, Литва, Румунія, Греція та Словаччина).

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні