Категорія
Новини
Дата

Україна увійшла в «зелену» карантинну зону за критеріями ЄС. Показники захворюваності найнижчі за останній рік, – Шмигаль

Усі області України відсьогодні перебувають у «зеленій» зоні відповідно до критеріїв Європейського Союзу. Показники захворюваності на COVID-19 досягли найнижчих значень за останній рік, повідомив премʼєрміністр України Денис Шмигаль.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Нині кількість захворювань складає 74,71 випадку на 100 000 населення. У ЄС критерій «зеленої» зони встановлено на рівні 75 випадків на 100 000 населення.
  • За минулу добу в Україні виявлено 420 нових хворих на COVID-19. За словами Шмигаля, це найнижчий показник за останній рік.
  • Нині понад 1 479 000 громадян України отримали першу дозу вакцини проти COVID-19, а понад 238 000 осіб – дві дози.

Контекст

Раніше Європейський Союз погодився відкрити кордони для вакцинованих осіб і туристів з країн, які мають низький рівень захворюваності. За даними Bloomberg, для вільного в’їзду до ЄС двотижневий рівень захворюваності в країні має бути менше 75 на 100 000 осіб. При цьому держави-члени ЄС на свій розсуд зможуть зберегти вимоги щодо негативних тестів ПЛР або карантину для певних туристів.

Крім того, сьогодні Рада ЄС схвалила зняття обмежень на поїздки в рамках блоку для власників цифрових сертифікатів COVID-19. Ті, хто мають такий сертифікат, не мають проходити тестування або самоізоляцію, якщо вони щеплені вакциною, схваленою Європейським агентством з лікарських засобів. А також якщо минуло щонайменше 14 днів з моменту повної вакцинації. Станом на сьогодні EMA сертифікувала чотири вакцини: Pfizer/BioNTech, Johnson&Johnson, Moderna, Vaxzevria (раніше AstraZeneca).

Першим у світі цифровий сертифікат щеплення від COVID-19 для своїх громадян, які планують закордонні поїздки, ввів Китай. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що «паспорт вакцинації» планують запустити в Україні з 1 липня. Це має дати змогу щепленим від коронавірусу українцям вільно подорожувати до країн, які визнають такі документи. 

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні