Категорія
Новини
Дата

ЄС відкриє кордони для вакцинованих туристів. Це може статися наступного тижня

Європейський Союз погодився відкрити кордони для вакцинованих туристів. Також відвідувати ЄС зможуть туристи з країн, які мають низький рівень захворюваності, пише The New York Times.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Відповідне рішення ухвалили посли 27 держав-членів, підтримавши пропозицію Європейської комісії
  • Нові правила можуть набути чинності вже наступного тижня.
  • Право на в’їзд матимуть тільки туристи, які були щеплені схваленою Європейським агентством із лікарських засобів (ЕМА) або Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) вакциною.
  • Станом на сьогодні EMA сертифікувала чотири вакцини: Pfizer/BioNTech, Johnson&Johnson, Moderna, Vaxzevria (раніше AstraZeneca). ВООЗ визнала препарати від Pfizer/BioNTech, Johnson&Johnson, AstraZeneca, Moderna і Sinopharm.
  • Список безпечних країн на основі епідеміологічних критеріїв буде остаточно затверджено в п’ятницю.
  • За даними Bloomberg, для вільного в’їзду до ЄС двотижневий рівень захворюваності в країні має бути менше 75 на 100 000 осіб.
  • При цьому держави-члени ЄС на свій розсуд зможуть зберегти вимоги щодо негативних тестів ПЛР або карантину для певних туристів.

Важливі цифри

32,4%. Такий відсоток людей, що живуть в ЄС, отримали хоча б одну дозу вакцини проти COVID-19, згідно Bloomberg. Станом на 19 травня в Україні від COVID-19 вакцинувалися 957 346 осіб. Із них дві дози отримали 37 526 осіб.

Контекст

Аби пожвавити туризм і полегшити пересування людей, країни Європейського Союзу офіційно погодилися випустити COVID-паспорти. За словами премʼєрміністра Італії Маріо Драгі, ЄС запровадить «паспорти вакцинації» в другій половині червня. Держави-члени будуть зобов’язані визнавати вакцини, схвалені ЄС. Але країни за бажанням можуть також видавати COVID-паспорти особам, які щеплені, наприклад, російською вакциною Sputnik або китайською Sinovac.

Тим часом Велика Британія скасувала заборону на поїздки за кордон без поважної причини, а також запустила «паспорт вакцинації» для тих, хто зробив обидва щеплення, передає ВВС.

Першим у світі цифровий сертифікат щеплення від COVID-19 для своїх громадян, які планують закордонні поїздки, запустив Китай. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що «паспорт вакцинації» планують запустити в Україні з 1 липня. Це має дати змогу щепленим від коронавірусу українцям вільно подорожувати до країн, які визнають такі документи. 

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні