Категорія
Новини
Дата

Засновниця Bumble стала наймолодшою жінкою-мільярдером у світі

 

Генеральна директорка і засновниця сервісу знайомств Bumble Уїтні Вульф Херд у 31 рік стала наймолодшою жінкою-мільярдером у світі, яка заробила свої гроші самостійно. Це сталося після зростання акцій Bumble в ході IPO, пише Forbes.

Уїтні Вульф Херд, генеральна директорка і засновниця сервісу знайомств Bumble. /Getty Images

Уїтні Вульф Херд, генеральна директорка і засновниця сервісу знайомств Bumble. Фото Getty Images

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Уїтні належать 11,6% акцій компанії Bumble. Вона володіє 21,54 млн акцій.
  • На закритті торгів у четвер її частка коштувала $1,5 млрд.
  • У ході IPO компанія залучила $2,15 млрд.
  • Ринкова капіталізація Bumble нині становить $8,6 млрд.
  • Конкурент Bumble компанія Match Group, якій також належить сервіс для знайомств Tinder, має ринкову капіталізацію $45 млрд.

Контекст

Уїтні Вульф Херд була співзасновницею сервісу Tinder. Однак у 2014 році залишила компанію й подала в суд на свого керівника та хлопця Джастіна Матіна. Вона стверджувала, що він надсилав погрози, принизливі тексти і позбавляв її титулу співзасновниці Tinder. Згодом справу було конфіденційно врегульовано.

Після цього Вульф Херд разом із російським бізнесменом Андрієм Андрєєвим заснували Bumble. Сервіс відрізняється від інших тим, що в ньому першими виходити на зв'язок можуть тільки жінки.

У листопаді 2019 року Андрєєв залишив Bumble. Це сталося через чотири місяці після того, як Forbes опублікував розслідування, в ході якого були виявлені твердження про жінконенависницьку атмосферу під керівництвом Андрєєва. Компанія відкинула більшість звинувачень і почала внутрішнє розслідування, очолюване британською юридичною фірмою Doyle Clayton. У ході розслідування було виявлено невелику кількість нинішніх і колишніх співробітників, які вважали, що в компанії мають місце «елементи сексизму».

У листопаді 2020 року приватна інвестиційна компанія Blackstone Group викупила частку Андрєєва. Після цього Уїтні очолила бізнес, зайнявши пост гендиректора.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні