Категорія
Новини
Дата

Зеленський підписав закон про криміналізацію контрабанди. В ньому враховані побажання бізнесу

Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №5420, яким криміналізується контрабанда, свідчить інформація в картці законопроєкту на сайті Верховної Ради.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • За словами нардепа Ярослава Железняка, у документі враховано поправки, на яких наполягав бізнес: пороги для товарної контрабанди пропонується підняти в пʼять разів; пороги для контрабанди підакцизними товарами – у два рази; набрання чинності положень щодо товарної контрабанди відкладається до середини 2024 року (дедлайн МВФ по перезавантаженню БЕБ).
  • У законі враховані наполягання бізнесу щодо зазначення умисної форми вини, виключно за наявності якої може відбуватися кваліфікація дій як злочину.
  • Також обмежено можливі випадки притягнення до відповідальності за «контрабандними» статтями за подання документів із неправдивими відомостями – вони мають бути підставою для переміщення товарів, підлягати обов’язковому декларуванню відповідно до митного законодавства, а також мати вплив на визначення розміру митних платежів чи дотримання заходів нетарифного регулювання.
  • Ухвалення законопроєкту – вимога макрофіну від ЄС на €1,5 млрд в цьому році, нагадав Железняк.
  • Контрабанда поза митним контролем каратиметься штрафом – від 10 000 до 25 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне порушення закону передбачено від п’яти до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна, за контрабанду товарів, вчинену організованою групою – від семи до 11 років із конфіскацією майна.
  • Проводити досудові розслідування у кримінальних провадженнях матимуть право детективи органів БЕБ після перезавантаження органу.
  • Кримінальна відповідальність за контрабанду підакцизних товарів набере чинності з 1 січня 2024 року, за контрабанду всіх інших товарів – з 1 липня 2024 року.

Контекст

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5420 у першому читанні 13 липня 2021 року. 6 грудня профільний комітет підтримав його в редакції, яка викликала зауваження бізнесу.

Проти його ухвалення в цій редакції, зокрема, виступили Українська рада бізнесу (УРБ), Спілка українських підприємців (СУП), Федерація роботодавців України (ФРУ), громадська рада при Держмитслужбі.

9 грудня парламент прийняв у другому читанні законопроєкт №5420 про криміналізацію контрабанди з урахуваннями побажань бізнесу.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні