Категорія
Новини
Дата

Перший у світі: Китай відправив на орбіту супутник для тестування 6G

2 хв читання

Китай запустив ракету-носій Long March 6, яка успішно відправила 13 супутників на орбіту. Одним із них є перший у світі супутник для тестування зв’язку 6G — «Університет електронних наук і технологій», повідомляє BBC.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Ракету-носій було запущено 6 листопада о 11:19 з космодрому Тайюань, неподалік однойменного міста, пише Gizchina
  • Супутник «Університет електронної науки і техніки» (також відомий як «супутник Tianyan 05») створений компанією Chengdu Guoxing Aerospace Science and Technology Co., Китайським університетом електронних наук і технологій та Beijing Weinaxingkong Technology Co.
  • Основна мета супутника — дистанційне зондування землі. Він зосереджений на міському будівництві, моніторингу стихійних лих у сільському й лісовому господарстві та інших галузях.
  • У той же час орбітальний апарат буде тестувати терагерцеві комунікаційні навантаження — одну з ключових технологій мобільного зв'язку шостого покоління (6G) в світі.
  • Це перша технічна перевірка терагерцового зв'язку в сценарії космічного застосування.
  • Поки що розробка зв’язку 6G перебуває на початковому етапі, і вченим ще треба подолати низку технічних складнощів.

Контекст

Наразі найшвидшою системою бездротового зв’язку є технологія 5G. Незважаючи на поширення теорії змови, пов'язаної з небезпекою вишок 5G для здоров'я, технологія стрімко розвивається. Стандарт 5G вже працює на чотирьох континентах — від Південної Кореї до США. Як заявив в інтерв’ю UBR заступник міністра цифрової трансформації Олександр Шелест, в Україні мобільний зв’язок 5G з'явиться за три роки.

Однак уже зараз постачальники телекомунікаційного обладнання ведуть запеклу боротьбу за право співпрацювати з урядами різних країн. Зокрема, такі компанії, як Ericsson, Huawei, ZTE, Nokia, Samsung та інші. Цікаво, що в ході цієї боротьби Huawei зіштовхнулася зі звинуваченням США в шпигунстві на користь китайського уряду. У травні 2019 року міністерство торгівлі Сполучених Штатів Америки додало компанію Huawei до чорного списку через загрозу національній безпеці від продукції китайського виробника. США навіть закликали союзні країни відмовитися від телекомунікаційного обладнання китайського виробника Huawei. Як наслідок, минулого місяця Швеція заборонила операторам, які беруть участь у майбутньому аукціоні з продажу спектра 5G в країні, використовувати обладнання Huawei або її конкурента ZTE Corp.

Заборона ґрунтувалася на оцінках шведської поліції і військових відомств. У жовтні Бельгія також відмовилась від Huawei на тлі тиску з боку США та обрала Nokia для розгортання мереж 5G. Наприкінці вересня лідер розгортання мереж 5G в Британії обрав замість Huawei фінську Nokia. Це сталося після того, як комітет з оборони британського парламенту заявив, що знайшов явні докази змови телекомунікаційного гіганта Huawei з владою Китаю.

Своєю чергою, Huawei заявляє, що китайські спецслужби не мають права наказувати компанії шпигувати на їхню користь. Вона категорично заперечує звинувачення США й різко критикує заклики заборонити їй укладати контракти щодо технології 5G.

Важливі цифри

За прогнозом генерального директора Qualcomm Стіва Моленкова, до 2025 року кількість глобальних підключень 5G наблизиться до 3 млрд, а на 5G припадатиме 45% глобального трафіку даних мобільних мереж, передає Gizchina.

Цікавий факт

Державне космічне агентство України й Китайська національна космічна адміністрація на засіданні 22 жовтня підписали п'ятирічну програму співробітництва в космічній галузі.

Програма українсько-китайського співробітництва в галузі космосу розрахована на 2021-2025 роки. В рамках програми передбачається реалізувати 69 спільних проєктів на загальну суму понад $70 млн.

 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд