Інформація про Аліна Паш

29 років, Співачка

Аліна Паш /УНІАН

Ламати стереотипи

Народжена у Закарпатті, Аліна Паш міксує закарпатський фолк з репом, електронною музикою та джазом. Вона єдина на великій сцені, хто співає закарпатським діалектом. За словами Паш, її мета – донести до людей щось нове, заробляння грошей не на першому місці.

До початку сольної кар’єри Паш була бек‑вокалісткою в естрадних співаків. Розповідає, що завдяки цьому багато чого навчилася: тонкощі виконання деяких моментів перейняла в Ірини Білик. Робота на «підспівках» допомогла зрозуміти, чого саме вона ніколи не хоче робити.

Паш вважає, що на українській естраді дуже мало експериментальної музики, тому запустила власний лейбл – Bitanga Blood. Співачка планує виводити на сцену нове покоління музикантів, які об’єднуватимуть у музиці сучасні стилі з українським фолком. Лейбл уже презентував першого артиста – репера OTOY. 

Головні факти про Аліну Паш:

  • У 2015 році Аліна Паш взяла участь у музичному талант-шоу «X-фактор», де посіла третє місце у команді Ніно Катамадзе.
  • У квітні 2018 року вийшов дебютний кліп Аліни Паш «Bitanga».
  • У серпні 2018-го Аліна Паш стала обличчям колекції одягу дизайнерки Лілії Літковської. Також співачка співпрацювала з бутиком-ательє козацького одягу «Отаман» та дизайнером Лілею Братусь.
  • У січні 2022 року Аліна Паш перемогла у міжнародній премії для молодих артистів — Music Moves Europe Awards 2022.
  • На початку лютого 2022 року Аліна Паш здобула перемогу у Національному відборі Євробачення-2022 з піснею «Тіні забутих предків», але співачка відмовилася від участі у конкурсі через хейт у її бік у зв'язку з поїздкою Паш до Криму у 2015 році.
  • Аліна Паш – учасниця благодійного туру «Доброго вечора, ми з України» та інших концертів, метою яких є збір коштів на підтримку українців та ЗСУ.
Поруч в рейтингу «30 до 30»
Участь в рейтингах
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі