30 до 30 — 2020 рік
Категорія
Рейтинги
Дата

30 до 30 — 2020 рік

Історія проєкту «Forbes 30 до 30» розпочалася 2011 року, коли американська редакція журналу створила свій перший список молодих підприємців. Згодом розширилися і предметна область, і географія. Тепер у переліку – не тільки класичні бізнесмени і творці ІТ‑стартапів, а й люди спорту, мистецтва, каталізатори суспільних трансформацій.

⚡️Даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом 700 всього чотири дні. Оформлюйте зараз за цим посиланням

З’явилися і континентальні списки «30 до 30», з 2016‑го щорічно публікується загальноєвропейський перелік, тепер же настав час вперше визначити найуспішніших сьогодні і найперспективніших українців. У цьому редакції допомогло професійне журі, окреме для кожної категорії кандидатів.

Як претенденти потрапляють до списку? До розрахунку беруть безліч чинників. Зокрема, як вони прийшли у свою сферу діяльності і чого прагнуть? Як багато часу вони витратили на шляху до успіху і чого вже досягли? Чи готові вони долати труднощі, досягаючи нових висот? У чому унікальність діяльності кандидатів і які її масштаби? З ким доводиться конкурувати і наскільки успішно це виходить?

Для підприємців важливо не просто розробити гарну ідею, а й впровадити її, збільшуючи обороти бізнесу або досягаючи соціального ефекту, при цьому гідно опираючись нетривіальним викликам сучасності. Учасники списку не просто багато чого досягли, вони мають високий потенціал для подальшого розвитку.

Потраплянням до українського списку справа не обмежується. Його лауреати – кандидати до аналогічного європейського списку 2021 року, який назве 30 найкращих у десяти номінаціях, а потім – і до глобального, в якому будуть представлені найкращі з континентальних переможців. Незважаючи на високі вимоги, підсумок проведеної роботи можна сформулювати однією фразою: за часів глобальної невизначеності в Україні є люди, здатні здивувати не тільки країну, а й світ. Уродженець Дніпра Рон Фрідман думав, що відмовився від мрії про медицину, вирішивши стати інженером. Доля подарувала йому можливість поєднати і те й інше. Якщо його перші портативні пристрої зчитували й аналізували ритм серця, то тепер вони здатні обробляти безліч інших медичних показників.

Родіон Єрошек розробив хмарну технологію для тисяч кафе і ресторанів на різних континентах, яка не просто забезпечує швидке виконання замовлень, але також готує аналітику й допомагає вести складський облік. Зміни ландшафту відбуваються не тільки в бізнесі.

Віцепрем’єр Михайло Федоров трансформує державну машину, змушуючи її переходити з XX століття в XXI. Частина держпослуг уже є онлайн, а у 2021 році він має намір заборонити бюрократичній системі вимагати від українців паперові довідки. У творчій сфері України теж гріх скаржитися на відсутність талантів.

Режисер Антоніо Лукич чесно зізнається: крім кіно робити нічого не вміє. Це його не сильно пригнічує, оскільки, за його словами, краще робити лише те, у чому людина може досягти дзену. Зате народжений «в муках і жертовності» фільм виглядає легко й отримує міжнародне визнання ще до прем’єри в Україні.

Дар’я Білодід – єдина у світі дзюдоїстка, що зуміла виграти дорослі чемпіонати світу і Європи до повноліття. Жагу до перемог їй допомагає зберігати перенесення Олімпіади. І це тільки п’ятеро з тридцятки, яка вселяє оптимізм саме тоді, коли він так необхідний. Своїм прикладом наші герої дають зрозуміти: в Україні можна розвивати бізнес, створювати інноваційні продукти, ставити світові рекорди і навіть змушувати змінюватися найбільш неповороткі інституції. Успіх кожного з них – це тисячі «і я так зможу», що відкривають шлях до нових звершень.

Ім'я Сфера Вік Категорія
Яна Зінкевич /з особистого архіву Яна Зінкевич
Сфера
Народна депутатка України
Вік
25 років
Категорія
Агенти змін
Яна Панфілова /з особистого архіву Яна Панфілова
Сфера
СЕО Teenergizer
Вік
23 роки
Категорія
Агенти змін
Ілля Філіпов /Анна Наконечна Ілля Філіпов
Сфера
Засновник платформи EdEra
Вік
28 років
Категорія
Агенти змін
Валентин Фречка /з особистого архіву Валентин Фречка
Сфера
Директор та співвласник RE-leaf PAPER
Вік
20 років
Категорія
Агенти змін
Ірина Шиба /з особистого архіву Ірина Шиба
Сфера
Виконавча директорка фундації DEJURE
Вік
28 років
Категорія
Агенти змін
Михайло Федоров /Олександр Чекменьов Михайло Федоров
Сфера
Віцепрем’єр, міністр цифрової трансформації
Вік
29 років
Категорія
Агенти змін
Маргарита Рімек /Олександр Чекменьов Маргарита Рімек
Сфера
СЕО та співзасновниця стартапу Pix
Вік
27 років
Категорія
Бізнес
Мар'ян Максимчук /з особистого архіву Мар'ян Максимчук
Сфера
Засновник сервісу зберігання речей TetrisBOX
Вік
29 років
Категорія
Бізнес
Тетяна Орлик /з особистого архіву Тетяна Орлик
Сфера
Співзасновниця сервісу Book Box
Вік
25 років
Категорія
Бізнес
Богдан Процюк /з особистого архіву Богдан Процюк
Сфера
Співзасновник ECO-friendly
Вік
26 років
Категорія
Бізнес
Федір Сердюк /з особистого архіву Федір Сердюк
Сфера
Співзасновник компанії FAST
Вік
25 років
Категорія
Бізнес
Рон Фрідман /Олександр Чекменьов Рон Фрідман
Сфера
Співвласник та CEO Maw
Вік
25 років
Категорія
Бізнес
Родіон Єрошек /з особистого архіву Родіон Єрошек
Сфера
СЕО та співзасновник Poster
Вік
28 років
Категорія
IT
Павло Матвієнко /з особистого архіву Павло Матвієнко
Сфера
CEO та засновник RetargetApp
Вік
28 років
Категорія
IT
Роман Могильний, Денис Дмитренко, Ярослав Бойко /Олександр Чекменьов Роман Могильний, Денис Дмитренко, Ярослав Бойко
Сфера
Співзасновники стартапу Reface
Вік
Категорія
IT
Олег Маленков /з особистого архіву Олег Маленков
Сфера
Співзасновник Concepter, партнер TA Ventures, ментор TechStars
Вік
28 років
Категорія
IT
Стас Матвієнко /з особистого архіву Стас Матвієнко
Сфера
Співзасновник та СEO Allset
Вік
28 років
Категорія
IT
Вікторія Рєпа /з особистого архіву Вікторія Рєпа
Сфера
СЕО та співзасновниця BetterMe
Вік
27 років
Категорія
IT
Антоніо Лукіч /Олександр Чекменьов Антоніо Лукіч
Сфера
Режисер
Вік
28 років
Категорія
Креативні індустрії
Alyona Alyona (Альона Савраненко) /з особистого архіву Alyona Alyona (Альона Савраненко)
Сфера
Співачка
Вік
29 років
Категорія
Креативні індустрії
Magic Five /DR Magic Five
Сфера
Відеоблогери
Вік
Категорія
Креативні індустрії
Іванна Сахно /УНІАН Іванна Сахно
Сфера
Акторка
Вік
23 роки
Категорія
Креативні індустрії
Аліна Паш /УНІАН Аліна Паш
Сфера
Співачка
Вік
27 років
Категорія
Креативні індустрії
Наріман Алієв /Getty Images Наріман Алієв
Сфера
Режисер
Вік
27 років
Категорія
Креативні індустрії
Жан Беленюк /УНІАН Жан Беленюк
Сфера
Чемпіон світу з греко -римської боротьби
Вік
29 років
Категорія
Спорт
Дар'я Білодід /Getty Images Дар'я Білодід
Сфера
Чемпіонка світу з дзюдо
Вік
20 років
Категорія
Спорт
Олександр Костилєв (Simple) /з особистого архіву Олександр Костилєв (Simple)
Сфера
Кіберспортсмен, Counter-Strike: Global Offensive
Вік
23 роки
Категорія
Спорт
Олександр Зінченко /Getty Images Олександр Зінченко
Сфера
Півзахисник Manchester City
Вік
23 роки
Категорія
Спорт
Ярослава Магучіх /Getty Images Ярослава Магучіх
Сфера
Легкоатлетка, рекордсменка світу зі стрибків у висоту серед юніорок
Вік
19 років
Категорія
Спорт
Еліна Світоліна /Getty Images Еліна Світоліна
Сфера
П'ята ракетка світу
Вік
26 років
Категорія
Спорт

Як формувався список:

Лонг‑лист кандидатів до списку «Forbes 30 до 30» було сформовано редакцією, членами журі, читачами журналу та відвідувачами Facebook‑сторінки Forbes Ukraine. Із запропонованих кандидатур склали шорт‑лист з 75 претендентів, який оцінювало за п’ятибальною шкалою журі, окреме для кожної з п’яти категорій: «Агенти змін», IT, «Бізнес» (не‑IT), «Креативні індустрії», «Спорт».

До списку занесені кандидати, які набрали найвищі бали, а також відібрані редакцією з переліку тих, що одержали бал, вищий за середній. Без оцінювання членами журі до списку ввійшли деякі учасники європейських списків «Forbes under 30» попередніх років, які не досягли тридцятиріччя на 1 січня 2021 року.

Кандидати, що потрапили до списку «Forbes 30 до 30», стають кандидатами в аналогічний європейський та глобальний списки Forbes і не можуть бути кандидатами в національний список у наступні роки.

Склад журі:

Категорія «Агенти змін»: Максим Бахматов – засновник і лідер Офісу трансформації. Гліб Вишлінський – виконавчий директор Центру економічної стратегії. Олена Кошарна – засновниця і CEO інвесткомпанії Horizon Capital, голова виконавчого комітету Американської торговельної палати в Україні. Юлія Тичківська – виконавча директорка «Аспен Інститут Київ».

Категорія «Бізнес»: (крім ІТ) Роман Бондар – перший заступник директора концерну «Укроборонпром», співзасновник Української академії корпоративного управління (UCGA). В’ячеслав Климов – співвласник «Нової Пошти», президент Союзу українських підприємців. Софія Опацька – проректорка Українського католицького університету, співзасновниця Львівської бізнес‑школи. Андрій Ставніцер – співвласник портових терміналів ТІС і MV Cargo, засновник інвестиційної компанії SD Capital.

Категорія «Креативні індустрії»: Олег Кохан – генеральний продюсер Sota Cinema Group. Олексій Потапенко – співак, співзасновник Mozgi Group, продюсер Mozgi Entertainment. Микола Рогинець – співвласник агентства YouTube‑маркетингу beTrue.media.

Категорія «Спорт»: Станіслав Медведенко – баскетболіст, дворазовий чемпіон NBA у складі Los Angeles Lakers. Еліна Світоліна* – тенісистка, п’ята ракетка світу, переможниця підсумкового турніру WTA (2018). Олег Щербаков – головний редактор інтернет‑порталу про спорт Tribuna.com.

Категорія IT: Андрій Комаровський – CEO акселераційного хабу Sector X. Олександр Косован – засновник IT‑компанії MacPaw та інвестфонду SMRK. Едуард Рубін – засновник та власник компанії Telesens, голова координаційної ради харківського офісу EBA. Вікторія Тігіпко – засновниця венчурного фонду TA Ventures, президент Одеського міжнародного кінофестивалю. Тарас Кицмей – співвласник IT‑компанії SoftServe.

* Учасники європейських списків «30 under 30» попередніх років потрапили до списку без оцінювання членами журі, Світоліна не оцінювала себе як кандидатку

Матеріали по темі
Інші рейтинги
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні