Інформація про Вайтерра Україна

Виторг: 13,7 млрд грн (2022 рік), оптова торгівля, агро

Вайтерра Україна
Прибуток: 1,1 млрд грн (2022 рік)
47 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
152
Власник
Viterra Global
Річний приріст виторгу
4%
Центральний офіс
Київ
СЕО
Олексій Деркач

50 найбільших експортерів України 2022

Після початку вторгнення мультинаціональні компанії зупинили роботу в Україні і почали евакуацію персоналу. Cargill вивезла в Румунію своїх співробітників і частину штату українського партнера TIS. Американській корпорації належить 51% у зерновому терміналі Neptune у порту Південний. Cargill, Louis Dreyfus і ADМ були серед перших, хто в березні переорієнтував експорт українського збіжжя на залізницю й автотранспорт. «Зерновий коридор» дозволив повернутися до системної роботи у портах Одеси. За серпень – жовтень сумарно ADM, «Вайтерра Україна», Cargill, COFCO та Louis Dreyfus вивезли морським шляхом понад 889 000 т. Компанії майже не спілкуються зі ЗМІ, тому складно оцінити ступінь втрат, яких вони зазнали під час війни. Директор Cargill Девід Макленнан у грудні минулого року розповідав Bloomberg, що корпорація втратила контроль за двома українськими підприємствами, які спеціалізуються на переробці соняшнику. Влітку 2022‑го через російські обстріли постраждали агрозавод COFCO в Маріуполі, зернові термінали канадської Viterra й американської Bunge у Миколаєві. У квітні дослідження Єльського університету констатувало, що частина аграрних мультинаціональних компаній продовжують операції в Росії. Viterra, Cargill та Louis Dreyfus з початку повномасштабної війни експортували майже 1,5 млн т російського зерна, повідомляв Bloomberg у липні. 13 лютого 2023 року Bunge домовилась про продаж олійного бізнесу в Росії. Покупець – компанія Exoil Trading Карена Ванецяна. Cargill і ADM припинили інвестиції в російські активи.

100 найбільших приватних компаній 2021

Подія року: українська «дочка» Glencore Agriculture слідом за материнською компанією провела ребрендинг. З 5 травня 2021‑го вона називається «Вайтерра».

100 найбільших приватних компаній 2020

«Придбання підсилює нашу прихильність агропромисловому сектору в Україні». Такими казенними словами гендиректор Glencore Agriculture Девід Матіске прокоментував 1 вересня 2020 року купівлю морського терміналу «Евері» у Миколаєві, через який можна перевалювати 1,5 млн тонн олії на рік. Купівля незвичайна тим, що з 2017 року компанія скорочувала присутність в українському агробізнесі і розпродувала свої активи. Серед покупців були «Епіцентр К» і Kernel. Але ключові активи залишилися: завод з переробки соняшнику «Колос» та Іллічівський зерновий термінал. Glencore планує посилювати трейдинговий і стивідорний напрями. За даними Stark Shipping, українська «дочка» Glencore у 2019/2020 році увійшла у трійку найбільших експортерів ячменю і десятку – кукурудзи.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Вента ЛТД /Freepik
Виторг 13,1 млрд грн
Прибуток 79 млн грн
Wexler Group /Freepik
Виторг 13 млрд грн
Збиток 50 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд