50 найбільших експортерів України 2022
Після початку вторгнення мультинаціональні компанії зупинили роботу в Україні і почали евакуацію персоналу. Cargill вивезла в Румунію своїх співробітників і частину штату українського партнера TIS. Американській корпорації належить 51% у зерновому терміналі Neptune у порту Південний. Cargill, Louis Dreyfus і ADМ були серед перших, хто в березні переорієнтував експорт українського збіжжя на залізницю й автотранспорт. «Зерновий коридор» дозволив повернутися до системної роботи у портах Одеси. За серпень – жовтень сумарно ADM, «Вайтерра Україна», Cargill, COFCO та Louis Dreyfus вивезли морським шляхом понад 889 000 т. Компанії майже не спілкуються зі ЗМІ, тому складно оцінити ступінь втрат, яких вони зазнали під час війни. Директор Cargill Девід Макленнан у грудні минулого року розповідав Bloomberg, що корпорація втратила контроль за двома українськими підприємствами, які спеціалізуються на переробці соняшнику. Влітку 2022‑го через російські обстріли постраждали агрозавод COFCO в Маріуполі, зернові термінали канадської Viterra й американської Bunge у Миколаєві. У квітні дослідження Єльського університету констатувало, що частина аграрних мультинаціональних компаній продовжують операції в Росії. Viterra, Cargill та Louis Dreyfus з початку повномасштабної війни експортували майже 1,5 млн т російського зерна, повідомляв Bloomberg у липні. 13 лютого 2023 року Bunge домовилась про продаж олійного бізнесу в Росії. Покупець – компанія Exoil Trading Карена Ванецяна. Cargill і ADM припинили інвестиції в російські активи.
100 крупнейших частных компаний 2021
Событие года: украинская «дочка» Glencore Agriculture вслед за материнской компанией провела ребрендинг. С 5 мая 2021‑го она называется «Вайтерра»
100 крупнейших частных компаний 2020
«Приобретение усиливает нашу приверженность агропромышленному сектору в Украине». Такими казенными словами гендиректор Glencore Agriculture Дэвид Матиске прокомментировал 1 сентября 2020 года покупку морского терминала «Эвери» в Николаеве, через который можно переваливать 1,5 млн т растительного масла в год. Покупка необычна тем, что с 2017 года компания сокращала присутствие в украинском агробизнесе и распродавала свои активы. Среди покупателей были «Эпицентр К» и Kernel. Но ключевые активы остались: завод по переработке подсолнечника «Колос» и Ильичевский зерновой терминал. Glencore планирует усиливать трейдинговое и стивидорное направления. По данным Stark Shipping, украинская «дочка» Glencore в 2019/2020 году вошла в тройку крупнейших экспортеров ячменя и десятку – кукурузы.