Інформація про HarvEast

Виторг за 12 місяців 2023: 798 млн грн, АПК

HarvEast

Профайл

Власник
Рінат Ахметов, Вадим Новинський
Керівник
Дмитро Скорняков
Кількість працівників
249

20 ефективних агрокомпаній України

На початок 2024 року в управлінні HarvEast залишилося менше пʼятої частини довоєнного земельного банку. У тимчасовій окупації – майже 100 000 га землі, переважно в Донецькій області, а також два насіннєві заводи. Нині ядро діяльності холдингу сконцентровано в Київській та Житомирській областях.

Виторг компанії у 2023 році – близько $21 млн, кредитний портфель – $17,3 млн. Компанія розмінувала 95% землі у Київській області, що дозволило засіяти понад 8000 га. «Плануємо вивести із сівозміни близько 10% малопродуктивної землі», – каже Дмитро Скорняков. Торік компанія інвестувала $365 000 у проєкт зі зрошення в Київській області. Під поливом на 520 га вирощують кукурудзу і соняшник.

Цьогоріч площі збільшать ще на 300 га. «У пріоритеті розвиток партнерства із насіннєвими компаніями», – розповідав раніше Скорняков. Одним з основних досягнень HarvEast за минулий рік він називає утримання рентабельності насіннєвого бізнесу на довоєнному рівні.

Паралельно компанія оновлює управлінську команду, половина з 10 топменеджерів пішла з компанії. «Якщо раніше ми мали топменеджерів, які ефективно керували великим бізнесом, то зараз шукаємо молодих та амбіційних керівників, що здатні освоювати нові напрями», – каже Скорняков.

Участь в рейтингах
Статті по темі