50 лідерок України 2023
Головне досягнення:
Засновниця архітектурного бюро Terekh.group Ірина Терех у квітні 2022-го опублікувала в соцмережах фото із зображенням цеху її заводу, де виробляють протитанкові захисні конструкції. «Ніхто не міг подумати, що сучасні вуличні меблі сьогодні виглядатимуть саме так. Проте порефлексуємо згодом», – написала вона.
Паралельно Терех запустила благодійний фонд Frieden Ukraine. Волонтерська кухня в рамках фонду навесні годувала до 1000 людей на добу, а у травні фонд транспортував та розподілив 90 т гумдопомоги від румунського Червоного Хреста. «Вийшло не втратити віру – у людей, у себе, у майбутнє та країну», – описує головне досягнення року війни підприємниця.
Порада собі на початку кар’єри:
Банально брати і робити, мати власні помилки, і якомога швидше, не боятися йти своїм унікальним шляхом та максимально ефективно використовувати свій час.
30 до 30: обличчя майбутнього
Терех однією з перших почала використовувати архітектурний бетон з декоративною метою. Її компанія виготовляє вуличні меблі та фурнітуру. Доступні, міцні й екологічні конструкції, пояснює архітектор Антон Олійник. Підприємниця створила не просто дизайн-студію, а відкрила в Києві повноцінне виробництво.
До війни у Терех працювало 50 людей. Олійник хвалить її за «якість виробів за розумні гроші», це розширює можливості вітчизняних архітекторів – не треба замовляти за кордоном. Одна зі знакових робіт Terekh – оздоблення скверу на Бастіонній.
Після 24 лютого робить габіони – мобільні протитанкові конструкції. Зараз експериментує з особливо міцним бетоном, який може витримати пряме влучання снаряда.
Якою ви бачите Україну в 2030 році? «В країні не залишиться жодної людини, яка відчуватиме себе жертвою. І ми зможемо використати ефективно той рівень гнучкості та вміння діяти в хаосі, який ми набули».