Інформація про Ірина Терех

архітекторка, власниця Terekh.group

Ірина Терех

Профайл

Досьє
30 років

50 лідерок України 2023

Головне досягнення:

Засновниця архітектурного бюро Terekh.group Ірина Терех у квітні 2022-го опублікувала в соцмережах фото із зображенням цеху її заводу, де виробляють протитанкові захисні конструкції. «Ніхто не міг подумати, що сучасні вуличні меблі сьогодні виглядатимуть саме так. Проте порефлексуємо згодом», – написала вона. 

Паралельно Терех запустила благодійний фонд Frieden Ukraine. Волонтерська кухня в рамках фонду навесні годувала до 1000 людей на добу, а у травні фонд транспортував та розподілив 90 т гумдопомоги від румунського Червоного Хреста. «Вийшло не втратити віру – у людей, у себе, у майбутнє та країну», – описує головне досягнення року війни підприємниця.

Порада собі на початку кар’єри:

Банально брати і робити, мати власні помилки, і якомога швидше, не боятися йти своїм унікальним шляхом та максимально ефективно використовувати свій час. 

30 до 30: обличчя майбутнього

Терех однією з перших почала використовувати архітектурний бетон з декоративною метою. Її компанія виготовляє вуличні меблі та фурнітуру. Доступні, міцні й екологічні конструкції, пояснює архітектор Антон Олійник. Підприємниця створила не просто дизайн-студію, а відкрила в Києві повноцінне виробництво.

До війни у Терех працювало 50 людей. Олійник хвалить її за «якість виробів за розумні гроші», це розширює можливості вітчизняних архітекторів – не треба замовляти за кордоном. Одна зі знакових робіт Terekh – оздоблення скверу на Бастіонній.

Після 24 лютого робить габіони – мобільні протитанкові конструкції. Зараз експериментує з особливо міцним бетоном, який може витримати пряме влучання снаряда.

Якою ви бачите Україну в 2030 році? «В країні не залишиться жодної людини, яка відчуватиме себе жертвою. І ми зможемо використати ефективно той рівень гнучкості та вміння діяти в хаосі, який ми набули».

Поруч в рейтингу «30 до 30: обличчя майбутнього»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі