Інформація про Іван Фурсін

Нерухомість

Іван Фурсін /з особистого архіву
$180 млн (2021 рік)

Профайл

Місце народження
Київ

Рейтинг найбагатших воєнного часу

У травні 2021‑го Forbes оцінював статки Фурсіна у $130 млн. Через півтора року в нього не залишилось великих активів. «Якщо раніше я літав на надзвуковому винищувачі, то зараз – на кукурузнику», – казав він в інтерв’ю у грудні 2021‑го.

У 2000‑х Фурсін скуповував облгази та хімічні заводи для Дмитра Фірташа, за що отримував міноритарну долю. Тепер Фурсін скаржиться на рейдерське захоплення соєвого заводу, через що збанкрутував його Місто Банк. Минулого року він «потримав» декілька місяців ТРЦ Sky Mall, навколо якого багато років точиться корпоративний конфлікт між естонським бізнесменом Гілларом Тедером та Андрієм Адамовським.

Фурсін нібито купив актив у банку «Південний», і продав за $80 млн маловідомому бізнесмену Сергію Брюховецькому. «Я виступив в угоді як інвестбанкір», – пояснював Фурсін в інтерв’ю ЕП. Фурсін залишається «у фарватері» Фірташа, каже близький до бізнесмена підприємець. Фірташ чекає в Австрії рішення про можливу екстрадицію до США. У газовому та хімічному бізнесі Фірташа в Україні Фурсін мав міноритарну долю. У травні держава забрала в управління усі облгази групи.

100 найбагатших українців 2021

Подія року: Купівля одного з найбільших ТРЦ столиці – Sky Mall.

25 найбільших рантьє

Орендний дохід: $16 млн 

Основні об’єкти: ТРЦ Skymall

В одному з найбільших спальних районів столиці, Троєщині, живе 267 000 осіб – майже стільки ж, скільки в невеликому обласному центрі на кшталт Полтави або Чернігова. У години дозвілля головним магнітом для троєщинців є ТРЦ Sky Mall, який відкрився в серпні 2010 року. Естонський підприємець Хіллар Тедер інвестував у проєкт $120 млн, але після кризи 2008–2009 років змушений був шукати додаткове фінансування, щоб закінчити будівництво. Допомогти грошима в обмін на контрольний пакет зголосився Андрій Адамовський, власник ТРЦ Art Mall. Згодом партнерство переросло у війну. Суди в Україні та Лондоні поперемінно ставали на бік то Адамовського, то Тедера, доки в серпні 2013 року ТРЦ за борги не дістався банкові «Південний». У липні 2020‑го ТРЦ викупив Іван Фурсін, 49, – колишній менеджер Дмитра Фірташа, експрезидент банку «Надра». За даними бізнесмена, що ознайомлений із планами Фурсіна, нині той шукає, кому продати торговельнорозважальний центр, що входить до п’ятірки найбільших у країні.

Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі