Інформація про Південний гірничо- збагачувальний комбінат

Виторг 33,6 млрд грн, металургія

Південний гірничо- збагачувальний комбінат /УНІАН
Прибуток 18,2 млрд грн
16 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
6206
Керівник
Костянтин Федін
Власник
Рінат Ахметов, Вадим Новинський, Роман Абрамович, Олександр Абрамов, Олександр Фролов
Річний приріст виторгу
48%
Центральний офіс
Кривий Ріг

50 найбільших експортерів України 2022

Передвоєнний рік був рекордним для підприємства: 29 млрд грн прибутку за виторгу у 51,6 млрд грн, свідчать дані YouControl. Левову частку доходу приніс експорт до країн Східної Азії, передусім Китаю. Експорт комбінату за дев’ять місяців 2022‑го впав у 10 разів. Через блокаду Росією морських портів у першій половині року експорт до Китаю став нерентабельним. З 1 липня ГЗК було зупинено. Частково робота комбінату відновилася лише на початку листопада з прицілом на виробництво залізорудного концентрату для афілійованих «Каметсталі» та «Запоріжсталі».

100 найбільших приватних компаній 2021

Завдяки зростанню світових цін на руду Південний ГЗК виявився другим найприбутковішим у країні підприємством після державного «Оператора газотранспортної системи» («ГТС України»). Частину прибутку компанія реінвестує в модернізацію: у 2020‑му – 3 млрд грн, у 2021‑му – планується близько 5 млрд грн. Восени 2020‑го на ПГЗК зупинили виробництво агломерату, замість якого побудують фабрику з виробництва DR‑окатишів із більш високим вмістом заліза. За розрахунками компанії, це на 96% знизило викиди СО2, і дасть змогу на 40% зменшити використання електроенергії та скоротити використання технічної води. «Ліквідація агломераційного переділу – це перехід до європейських екологічних стандартів», – каже Костянтин Федін. 

100 найбільших приватних компаній 2020

Щоб уникнути ризику санкцій з боку України та США, бенефіціари Південного ГЗК щосили намагаються приховати російський слід у структурі власності одного з основних українських виробників залізорудної сировини. Один із власників ПГЗК, британська Lanebrook, повністю вийшла з переліку акціонерів групи «Євраз» Романа Абрамовича і партнерів. Тим часом гірничорудна компанія набирає обертів. Рентабельність ПГЗК за чистим прибутком останніми роками не опускається нижче 33%, що дозволяє запланувати до 3 млрд грн інвестицій у 2020 році. Попри кризу за сім місяців року в карʼєрі площею 570 га і глибиною 360 м компанія видобула 7,4 млн т залізної руди, що на 1,2% вище за минулорічний показник.

Матеріали по темі
Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Укртатнафта /ukrtatnafta.com
Виторг 34,3 млрд грн
Прибуток 42 млн грн
Концерн Галнафтогаз
Виторг 33,1 млрд грн
Прибуток 2,7 млрд грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі