Інформація про Razom for Ukraine

Гуманітарний фонд, Спеціалізація: Гуманітарна допомога в Україні, адвокаційна діяльність та культурна дипломатія в США

Razom for Ukraine
Обсяг отриманих за 2023 рік благодійних внесків: 1,4 млрд грн

Профайл

Рік заснування
2014

Топ-50 благодійних фондів країни

До повномасштабного вторгнення українсько-американський фонд Razom for Ukraine працював як волонтерська організація із річним бюджетом у $200 000. Уже у перший рік великої війни збори фонду зросли до $88 млн. Більшу частину грошей витратили на засоби такмеду: аптечки, медичні рюкзаки, джгути, евакуаційний транспорт. «Пишаюся тим, як фонд поводився з величезною кількістю коштів, які зайшли йому на рахунок, – каже виконавча директорка Евеліна Курілець. – Ми дуже швидко здійснювали закупівлі та трансформувалися».

Після 24 лютого 2022-го у Razom for Ukraine зʼявилися рада директорів, лідерська команда та пʼять цільових напрямків. Heroes відповідає за підтримку здоров’я військових, Health – за допомогу лікарням і медичні реформи, Relief – відбудову громадянського суспільства, Advocacy – адвокацію інтересів України. Мета програми Culture – показати сучасну Україну світові.

Як фонд Razom керує десятками мільйонів доларів від іноземців? Відповідає Евеліна Курілець.

Які обовʼязки у виконавчої директорки фонду із майже стомільйонним бюджетом? 

Razom має представництва в Америці і в Україні. Останнє очолюю я. Моє завдання – організувати ефективну реалізацію проєктів, налаштувати представницькі функції, партнерські відносини та адміністративну частину.

98% ваших надходжень – донати від іноземців. Як ви залучаєте закордонних партнерів? 

У Razom for Ukraine три основні джерела донатів. Дрібні американські донори – це понад 220 000 фізичних осіб, які підтримують фонд невеликими сумами. Корпоративні донори, тобто організації чи люди, які можуть задонатити інколи навіть більш ніж $1 млн. Третє – великі державні гранти. Ми підлаштовуємо роботу і внутрішні документи, аби відповідати політикам [грантових програм] великих посольств, фундацій і країн.

Ваші ключові досягнення за період повномасштабного вторгнення? 

Основний показник для мене – наскільки ти допоміг кінцевому отримувачу. Якщо порахувати кількість аптечок, ранців медика, евакуаційного транспорту, стабілізаційних пунктів, які закупив і доправив фонд, – за кожною другою [покупкою] врятоване життя.

Інше досягнення – адвокація інтересів України. Ми працюємо з американськими організаціями, є членом Ukrainian Action Summit в Америці. За багатьма перемогами на міжнародній арені стоять люди, які ходять по кабінетах сенаторів і конгресменів, аби достукатися до тих, хто може ухвалити рішення на користь України.

Razom for Ukraine увійшов до рейтингу топ‐100 світових інфлюенсерів у сегменті «Здоровʼя» журналу TIME. За що вас відзначили? 

За комплекс дій. Ідеться не лише про забезпечення медикаментами чи обладнанням. Наприклад, один із найдавніших проєктів фонду, Copilot, діє з 2016 року. В його межах іноземні хірурги, анестезіологи, медсестринський персонал приїжджають в Україну та проводять складні операції разом із нашими фахівцями. Вони навчають українців працювати з такими випадками і використовувати інше обладнання – яке ми забезпечуємо. Зокрема, понад 500 лікарів на лінії зіткнення отримали та навчилися користуватися портативним УЗД-апаратом.

У вас багато партнерів – Фонд Говарда Баффета зокрема. Ваш рецепт ефективного партнерства у трьох порадах? 

Бути відкритим до партнерства, адже гуртом легше протистояти ворогу. Думати, де ти корисний, чим можеш підсилити партнерство. Якщо працівники громадського сектору до кожної суми ставитимуться як до спільної, ми зможемо побороти ворога і розбудувати Україну, в якій захочемо жити і ми, і наші діти.

Участь в рейтингах