Сергій Тігіпко

Машинобудування, фінанси

Сергій Тігіпко /Фото Voloshka/Wikipedia
$730 млн
11 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
60 років, розлучений, четверо дітей
Місце народження
Драгонешти (Молдова)

100 найбагатших українців 2021

Подія року: 1 млрд грн прибутку на двох отримали в 2020 році Універсал Банк і ТАСкомбанк Сергія Тігіпка. Мобільний додаток monobank вивів «Універсал» на друге після ПриватБанку місце за кількістю роздрібних клієнтів. Тігіпко розраховує повторити успіх з новим фінтех‑проєктом izibank, який на платформі ТАСкомбанку розвиває його донька Анна. Незважаючи на 165,5 млн грн збитку, Тігіпко не збирається продавати один зі своїх ключових промислових активів – «Дніпровагонмаш». У планах – вихід з власними металоконструкціями на ринок ЄС і запуск серійного виробництва вагонів‑зерновозів. Тігіпко також придивляється до двох аграрних компаній із земельним банком 20 000 га. Група ТАС інвестує $60– 70 млн на рік. «Інвестиційний ринок – це не супермаркет у чорну п’ятницю, – говорить Тігіпко. – Тут треба все добре прорахувати на перспективу».

100 найбагатших українців 2020

На стінах офісу Сергія Тігіпка – галерея фантасмагоричних картин сучасних художників. Арсен Савадов, Ілля Чичкан, Олександр Ройтбурд – поруч з роботами 15-річної художниці Асі Тігіпко. Це донька господаря офісу, котра, як і батько, захоплюється сучасним живописом.

У бізнесі Тігіпка теж еклектика. Останнє велике придбання бізнесмена – завод «Кузня на Рибальському» – в центрі скандалу, пов’язаного з колишнім співвласником підприємства Петром Порошенком. На початку квітня майно заводу знову потрапило під арешт. Цей неспокійний актив у 2019 році Тігіпку коштував $300 млн. Утім, Універсал банк, який належить йому, за 2019 рік збільшив активи більше ніж удвічі.

Коротка біографія:

1992 рік. Переконав Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова створити ПриватБанк, став першим його керівником

2004 рік. Керував предвиборчим штабом Віктора Януковича

2007 рік. Продав свій ТАС-Комерцбанк шведському Swedbank за $735 млн

Пряма мова:

«Насолоджуватися депозитами в західних банках – це взагалі нерозумна справа і найменший заробіток. На інвестиціях в ту ж Україну ми заробляємо набагато більше», – інтерв’ю НВ, лютий 2019 року.

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд