Інформація про Валерій Маркус

29 років, Військовий, блогер, письменник

Валерій Маркус /з особистого архіву

«Заходять якось у бліндаж…

Людина, про яку зняли фільм.

Автор книги.

А ще – прочанин.

YouTube-блогер.

Військовий ЗСУ.

Чоловік, що має два імені.

І юнак до 30 років.

Скількох людей ви нарахували? Сімох? А ми – одного. Тому, що все це – про Валерія Маркуса, засновника, ідеолога та рушійну силу благодійного фонду Markus Foundation», – такий «скромний» допис з’явився в Instagram Markus Foundation на початку серпня.

  • Валерій Маркус– лідер за загальною кількістю підписників серед блогерів-військових, він має понад півмільйона фанів у соцмережах. «За останні чотири місяці у Facebook приріст 50 000, в Instagram – 140 000», – підраховує військовий.
  • У 2014 році у складі 25-ї бригади Маркус звільняв Краматорськ і Жданівку, брав участь у боях за Вуглегірськ, Шахтарськ, Добропілля, Комунар та Дебальцеве, і паралельно розпочав свою «карʼєру» блогера. Два роки, що він воював на Донбасі, контент його соцмереж – це результати боїв, обстріли й армійське життя.
  • У 2016 році Маркус проходив реабілітацію, де після трьох місяців лікування його визнали непридатним до військової служби. Після звільнення із ЗСУ Маркус пробував себе на кількох цивільних посадах, ніде довго не затримався. 
  • Після повномасштабного вторгнення в обхід військкомату Маркус через знайомих пробився напряму до 30-ї бригади, де перші два місяці був розвідником. «Коли все почалося, у мене не було іншого морального вибору», – пояснює своє рішення йти воювати Маркус.
  • У квітні 2022 року Валерію Маркусу разом з капітаном Іваном Шаламагою, 25, запропонували очолити й сформувати 47-й окремий стрілецький батальйон. Маркус обіймає посаду головного сержанта 47-го окремого батальйону та допомагає формувати батальйон, який вже розширюється до полку.
  • Наприкінці травня Маркус опублікував допис у своїх соцмережах, де розповів про потреби свого підрозділу, за два дні він зібрав 43 млн грн. Загалом Маркус залучив для свого батальйону понад 45 млн грн (ще 15 млн грн Маркус зібрав для 30-ї бригади), що дозволяє реформувати регулярну армію.
  • З жовтня по листопад 2022 року 47-ий окремий штурмовий полк проходив переформування як 47-ма окрема механізована бригада. В бригаді Маркус обіймає посаду головного сержанта.
  • У січні Валерій Маркус, як головний сержант 47-ї бригади «Маґура», опублікував на своїй YouTube сторінці відео з промовою до своєї бригади. За добу відео Маркуса зібрало 1 млн переглядів.

Лекція для сержантів - Валерій Маркус Головний сержант 47 ОМБр «Маґура».

Повний профайл Маркуса «Бог війни і соцмереж» читайте на сайті Forbes.

Поруч в рейтингу «30 до 30: обличчя майбутнього»
Участь в рейтингах
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі