Інформація про Жан Беленюк

32 роки, Чемпіон світу з греко -римської боротьби

Жан Беленюк /УНІАН

Є мета – немає перешкод

Щодня дворазовий чемпіон світу Жан Беленюк по дві години тренується у спортзалі. Під час змагань тренування тривають по п’ять годин. Готуватися до боїв не завадила навіть передвиборна кампанія до Верховної Ради й робота депутатом. У розпал виборів Беленюк виграв Чемпіонат Європи, а після отримання мандата – Чемпіонат світу.

Своєї головної мети – перемоги на Олімпіаді – борець наразі не досяг. У 2016 ‑му в Ріо‑де‑Жанейро він став другим. Жан не схильний звертати на обставини: «Якщо хочеш виграти олімпійське золото, то маєш бути готовий відстояти в партері шість хвилин», – говорив він в інтерв’ю газеті «Сегодня». Іншими словами, провести весь поєдинок в не дуже вигідній позиції, в яку тебе поставив суддя. Беленюк підкреслює, що спорт виробив у ньому його головну якість – витримку. Чорношкірому спорт сменові доводилося тренуватися з суперником крайньоправих поглядів, який постійно намагався його зачепити. «Але я ігнорував, моє завдання було показати результат», – розповідав він.

У Верховній Раді Беленюк займається питаннями спорту та молодіжної політики.

Головні факти про Жана Беленюка

  • Жан Беленюк виховувався мамою українкою. Його батько, громадянин Руанди, загинув внаслідок військового перевороту під час громадянської війни на батьківщині.
  • Жан Беленюк почав займатися боротьбою у 2000 році. Перші перемоги прийшли до Жана на юніорських змаганнях.
  • На чемпіонаті світу у 2010 році Жан був другим, а через рік став чемпіоном Європи серед юніорів та отримав бронзову медаль на чемпіонаті світу з греко-римської боротьби серед юніорів.
  • Перше досягнення на дорослих змаганнях прийшло до Жана у 2012 році. На чемпіонаті Європи у Белграді український борець став бронзовим призером турніру.
  • У вересні 2019 року Жан Беленюк завоював золото на чемпіонаті світу та став дворазовим чемпіоном світу з греко-римської боротьби. Вперше цей титул він завоював у 2015 році.
  • У серпні 2021 року Жан став Олімпійським чемпіоном, вигравши золото на Олімпійських іграх у Токіо. Жан приніс перше золото для України з греко-римської боротьби.
  • Жан брав участь в олімпіадах. Беленюк- власник ордена «За заслуги» І, ІІ та ІІІ ступенів. Перший орден ІІІ ступеня Жан отримав у 2016 році на ХХХІ літніх Олімпійських іграх у Бразилії. Орден II ступеня — у 2019 році на II Європейських іграх у Мінську. Орден І ступеня – у 2021 році на ХХХІІ літніх Олімпійських іграх у місті Токіо. Беленюк був нагороджений орденами за досягнення високих спортивних результатів, виявлені самовідданість та волю до перемоги.
  • У серпні 2021 року Беленюк отримав військове звання старшого лейтенанта та нагородний пістолет Макарова.
Поруч в рейтингу «30 до 30»
Участь в рейтингах
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд