Від каршерингу до центру 5G. Головні інноваційні проєкти UNIT.city прямо зараз
Категория
Партнерский материал
Дата

Від каршерингу до центру 5G. Головні інноваційні проєкти UNIT.city прямо зараз

UNIT.city – це перший в Україні інноваційний парк і один з найбільших центрів інновацій у Центрально-Східній Європі. Місце тяжіння візіонерів і народження знакових продуктів і сервісів, а також точка входу в Україну для інвесторів, партнерів і нових технологій з усього світу. Ми зібрали пʼять проєктів UNIT.city, що створюють інновації прямо зараз.

UNIT.city сьогодні – це 110 компаній-резидентів, п’ять бізнес-кампусів і коворкінг, чотири акселератори, три інвестиційні фонди для підтримки та розвитку українських стартапів. Серед резидентів парку такі компанії, як DTEK, Rabota.ua, Bolt, BBDO Ukraine, Delfast, Tripmydream тощо. 

NEST

NEST – частина екосистеми UNIT.City, фізичний простір, що обʼєднує в собі акселератор та інкубатор. Тут не просто розвивають стартапи, а створюють професійне середовище: молоді підприємці вчаться розвивати свій бізнес, а також вибудовують співпрацю з інвесторами та журналістами, знаходять партнерів серед резидентів. 

NEST діє у двох форматах: Bootcamp та eResidence. Bootcamp – це інтенсивний 3-місячний тренінг для проривних стартапів. За цей час молоді підприємці знаходять своє місце на ринку. На відміну від подібних програм, що запускають приватний бізнес в інших країнах, участь у Bootcamp безплатна. eResidence – віртуальна демоверсія резидентства в UNIT.City. Вона дає можливість стартапам, що працюють віддалено, за помірну плату проводити зустрічі на території UNIT.City, брати участь у всіх заходах і бути частиною екосистеми інноваційного парку.

«У UNIT.City ми допомагаємо стартапам стати на ноги, комусь, можливо, – дорости до «єдинорога». У нас уже є доволі успішні випускники Bootcamp. Наприклад, стартапу Watched вдалося залучити майже $0,5 млн від інвесторів на розвиток бізнесу. Це насправді успіх і досвід, який переймають інші резиденти. Як вони це зробили в українських реаліях? Чому їхній пітчинг був кращим за решту? Тож Watched стають менторами для інших стартапів. Ми в захваті від такого обміну досвідом. Розвиток саме такої взаємодії в UNIT.City – наша головна ідея», – каже СЕО UNIT.City Домінік Піоте. 

Домінік Піоте, СЕО UNIT.City

Домінік Піоте, СЕО UNIT.City

Каршеринг U.Go

Один з нових проєктів UNIT.City – сервіс каршерінга U.Go, запущений спільно з BMW Україна і MINI Україна. Скористатися сервісом можуть резиденти та співробітники парку, що мають водійське посвідчення понад два роки. Щоб узяти машину, потрібно верифікуватися за допомогою діджитал-системи UNIT.City, забронювати електромобіль і в зазначений час забрати ключі. 

Резиденти можуть користуватися машиною безкоштовно перші дві години, третя коштує 199 грн, кожна наступна – 499 грн. Доступні моделі – BMW i3 і MINI Cooper SE. 

«Коли UNIT.City добудують, це буде місце без машин. Ми прагнемо створювати рішення, що сприятимуть розвитку економіки шеринга й охорони навколишнього середовища. У 2019 році у блозі Всесвітнього економічного форуму минуле десятиліття назвали декадою економіки спільного споживання. Прогнозується, що до 2025 року частка економіки шеринга в загальній виручці компаній по всьому світу досягне 50%», – прокоментував керівний партнер інноваційного парку UNIT.City Костянтин Євтушенко.

Команда інноваційного парку, представники BMW Україна та MINI Україна відзначають, що зараз сервіс перебуває на стадії тестування.

Академія ucode

ucode – освітня IT-програма, ініціаторами якої є фонд UFuture та InSoft Partners. В академії ucode уперше в Україні запровадили інноваційну методологію, що складається з Challenge Based Learning. За нею навчаються команди розробників iPhone, Mac OS, AppStore та ін. В академії читають лекції партнери UNIT.City, що дозволяє студентам отримати досвід від провідних компаній, звірити свої навички з реальними запитами ринку і напрацювати нетворкінг.

«Навчання у ucode максимально практичне. Ми відійшли від традиційного формату на ринку і працюємо у глибокій інтеграції з компаніями-партнерами – експертами у своїх галузях. Вони розуміють, які скіли й навички необхідні для того, щоб бути потрібним», – говорить СЕО ucode Флорін Бічер. 

Зараз у ucode можна навчатися за чотирма напрямами:

  • IoT (інтернет речей), партнер програми – Ajax Systems.
  • GameDev, партнер програми – Ubisoft.
  • DevOps, партнер програми – Cisco.
  • Full Stack, партнер програми – ITernal Group.
  • Front End, партнер програми – ITernal Group.

В академії можна навчатися з 16 років, верхньої вікової межі немає (найстаршому студенту на момент написання публікації виповнилося 56 років). Усі матеріали, завдання та інтерфейс системи для навчання надаються англійською мовою.

«До ucode я навчався в університеті за спеціальністю Computer science. Це було не дуже вдало. Я навіть подумав, що програмування – це не моє. У UNIT.city я пішов за компанію з другом, але побачив, що тут є все, щоб я міг добре вчитися, і вибрав курс зі frontend. Можу сказати, що програма курсу дуже крута, я пройшов її досить успішно, школа надала мої дані партнеру нашого навчання – компанії ITernal, де я зараз і працюю», – каже колишній студент школи Сергій Скулєба. 

Центр 5G

UNIT.City разом з Міністерством цифрової трансформації, Huawei Україна та Vodafone Україна створюють тестовий майданчик, а в подальшому – R&D-центр з використанням технології 5G на території UNIT.City. Це вплине на розвиток інноваційного підприємництва, реалізацію спільних проєктів щодо підтримки малого та середнього підприємництва в межах «Дія.Бізнес», а також дозволить гостям UNIT.City використовувати «Дія» та «Дія ID» замість фізичних документів та електронного цифрового підпису.

Керівний партнер інноваційного парку UNIT.City Костянтин Євтушенко зазначив, що партнерство з Міністерством цифрової трансформації посилить екосистему парку та надасть нові можливості резидентам. «Візитна картка України – це ІТ-індустрія, що стрімко розвивається. І такі партнерства сприяють розвитку технологічної екосистеми. Ми робимо все, щоб інноваційний парк UNIT.City був точкою входу для міжнародних інвестицій в Україну».

Операційна система Tinu

Операційна система TINU – це проєкт, що поєднає всі автономні сервіси інноваційного парку в єдиний операційний центр і дасть зручний функціонал для управління ними. По-суті, TINU стане «пультом керування» UNIT.city. Підняти шлагбаум, замовити каву чи зустріти гостей на ресепшені можна буде не встаючи з-за столу. Також TINU легко інтегрується в зовнішні сервіси: Google Maps, Дія, «Нову Пошту» та ін.

«У кожному публічному місці буде пристрій, якому можна сказати: TINU, принеси кави, забронюй кімнату для перемовин, повідом, коли прибуде Shuttle Bus, – і система зможе показати його на Google Maps. Вишенькою на торті стане те, що TINU матиме візуальне втілення у вигляді персонажа, з яким можна говорити і взаємодіяти», – розповідає Артем Бойко, СMО UNIT.city.

Проєкт готували протягом семи місяців, а вже сьогодні резиденти UNIT.city можуть користуватися першим можливостями системи через чат-бота.

Предыдущий слайд
Следующий слайд
Новый Forbes уже в продаже

Новый Forbes уже в продаже

Рейтинг зарплат | 15 самых комфортных банков