Від каршерингу до центру 5G. Головні інноваційні проєкти UNIT.city прямо зараз
Категория
Партнерский материал
Дата

Від каршерингу до центру 5G. Головні інноваційні проєкти UNIT.city прямо зараз

4 хв читання

UNIT.city – це перший в Україні інноваційний парк і один з найбільших центрів інновацій у Центрально-Східній Європі. Місце тяжіння візіонерів і народження знакових продуктів і сервісів, а також точка входу в Україну для інвесторів, партнерів і нових технологій з усього світу. Ми зібрали пʼять проєктів UNIT.city, що створюють інновації прямо зараз.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Від каршерингу до центру 5G. Головні інноваційні проєкти UNIT.city прямо зараз /Фото 1

UNIT.city сьогодні – це 110 компаній-резидентів, п’ять бізнес-кампусів і коворкінг, чотири акселератори, три інвестиційні фонди для підтримки та розвитку українських стартапів. Серед резидентів парку такі компанії, як DTEK, Rabota.ua, Bolt, BBDO Ukraine, Delfast, Tripmydream тощо. 

NEST

NEST – частина екосистеми UNIT.City, фізичний простір, що обʼєднує в собі акселератор та інкубатор. Тут не просто розвивають стартапи, а створюють професійне середовище: молоді підприємці вчаться розвивати свій бізнес, а також вибудовують співпрацю з інвесторами та журналістами, знаходять партнерів серед резидентів. 

Від каршерингу до центру 5G. Головні інноваційні проєкти UNIT.city прямо зараз /Фото 2

NEST діє у двох форматах: Bootcamp та eResidence. Bootcamp – це інтенсивний 3-місячний тренінг для проривних стартапів. За цей час молоді підприємці знаходять своє місце на ринку. На відміну від подібних програм, що запускають приватний бізнес в інших країнах, участь у Bootcamp безплатна. eResidence – віртуальна демоверсія резидентства в UNIT.City. Вона дає можливість стартапам, що працюють віддалено, за помірну плату проводити зустрічі на території UNIT.City, брати участь у всіх заходах і бути частиною екосистеми інноваційного парку.

«У UNIT.City ми допомагаємо стартапам стати на ноги, комусь, можливо, – дорости до «єдинорога». У нас уже є доволі успішні випускники Bootcamp. Наприклад, стартапу Watched вдалося залучити майже $0,5 млн від інвесторів на розвиток бізнесу. Це насправді успіх і досвід, який переймають інші резиденти. Як вони це зробили в українських реаліях? Чому їхній пітчинг був кращим за решту? Тож Watched стають менторами для інших стартапів. Ми в захваті від такого обміну досвідом. Розвиток саме такої взаємодії в UNIT.City – наша головна ідея», – каже СЕО UNIT.City Домінік Піоте. 

Від каршерингу до центру 5G. Головні інноваційні проєкти UNIT.city прямо зараз /Фото 3

Домінік Піоте, СЕО UNIT.City

Каршеринг U.Go

Один з нових проєктів UNIT.City – сервіс каршерінга U.Go, запущений спільно з BMW Україна і MINI Україна. Скористатися сервісом можуть резиденти та співробітники парку, що мають водійське посвідчення понад два роки. Щоб узяти машину, потрібно верифікуватися за допомогою діджитал-системи UNIT.City, забронювати електромобіль і в зазначений час забрати ключі. 

Резиденти можуть користуватися машиною безкоштовно перші дві години, третя коштує 199 грн, кожна наступна – 499 грн. Доступні моделі – BMW i3 і MINI Cooper SE. 

Від каршерингу до центру 5G. Головні інноваційні проєкти UNIT.city прямо зараз /Фото 4

«Коли UNIT.City добудують, це буде місце без машин. Ми прагнемо створювати рішення, що сприятимуть розвитку економіки шеринга й охорони навколишнього середовища. У 2019 році у блозі Всесвітнього економічного форуму минуле десятиліття назвали декадою економіки спільного споживання. Прогнозується, що до 2025 року частка економіки шеринга в загальній виручці компаній по всьому світу досягне 50%», – прокоментував керівний партнер інноваційного парку UNIT.City Костянтин Євтушенко.

Команда інноваційного парку, представники BMW Україна та MINI Україна відзначають, що зараз сервіс перебуває на стадії тестування.

Академія ucode

ucode – освітня IT-програма, ініціаторами якої є фонд UFuture та InSoft Partners. В академії ucode уперше в Україні запровадили інноваційну методологію, що складається з Challenge Based Learning. За нею навчаються команди розробників iPhone, Mac OS, AppStore та ін. В академії читають лекції партнери UNIT.City, що дозволяє студентам отримати досвід від провідних компаній, звірити свої навички з реальними запитами ринку і напрацювати нетворкінг.

Від каршерингу до центру 5G. Головні інноваційні проєкти UNIT.city прямо зараз /Фото 5

«Навчання у ucode максимально практичне. Ми відійшли від традиційного формату на ринку і працюємо у глибокій інтеграції з компаніями-партнерами – експертами у своїх галузях. Вони розуміють, які скіли й навички необхідні для того, щоб бути потрібним», – говорить СЕО ucode Флорін Бічер. 

Зараз у ucode можна навчатися за чотирма напрямами:

  • IoT (інтернет речей), партнер програми – Ajax Systems.
  • GameDev, партнер програми – Ubisoft.
  • DevOps, партнер програми – Cisco.
  • Full Stack, партнер програми – ITernal Group.
  • Front End, партнер програми – ITernal Group.

В академії можна навчатися з 16 років, верхньої вікової межі немає (найстаршому студенту на момент написання публікації виповнилося 56 років). Усі матеріали, завдання та інтерфейс системи для навчання надаються англійською мовою.

Від каршерингу до центру 5G. Головні інноваційні проєкти UNIT.city прямо зараз /Фото 6

«До ucode я навчався в університеті за спеціальністю Computer science. Це було не дуже вдало. Я навіть подумав, що програмування – це не моє. У UNIT.city я пішов за компанію з другом, але побачив, що тут є все, щоб я міг добре вчитися, і вибрав курс зі frontend. Можу сказати, що програма курсу дуже крута, я пройшов її досить успішно, школа надала мої дані партнеру нашого навчання – компанії ITernal, де я зараз і працюю», – каже колишній студент школи Сергій Скулєба. 

Центр 5G

UNIT.City разом з Міністерством цифрової трансформації, Huawei Україна та Vodafone Україна створюють тестовий майданчик, а в подальшому – R&D-центр з використанням технології 5G на території UNIT.City. Це вплине на розвиток інноваційного підприємництва, реалізацію спільних проєктів щодо підтримки малого та середнього підприємництва в межах «Дія.Бізнес», а також дозволить гостям UNIT.City використовувати «Дія» та «Дія ID» замість фізичних документів та електронного цифрового підпису.

Від каршерингу до центру 5G. Головні інноваційні проєкти UNIT.city прямо зараз /Фото 7

Керівний партнер інноваційного парку UNIT.City Костянтин Євтушенко зазначив, що партнерство з Міністерством цифрової трансформації посилить екосистему парку та надасть нові можливості резидентам. «Візитна картка України – це ІТ-індустрія, що стрімко розвивається. І такі партнерства сприяють розвитку технологічної екосистеми. Ми робимо все, щоб інноваційний парк UNIT.City був точкою входу для міжнародних інвестицій в Україну».

Операційна система Tinu

Операційна система TINU – це проєкт, що поєднає всі автономні сервіси інноваційного парку в єдиний операційний центр і дасть зручний функціонал для управління ними. По-суті, TINU стане «пультом керування» UNIT.city. Підняти шлагбаум, замовити каву чи зустріти гостей на ресепшені можна буде не встаючи з-за столу. Також TINU легко інтегрується в зовнішні сервіси: Google Maps, Дія, «Нову Пошту» та ін.

Від каршерингу до центру 5G. Головні інноваційні проєкти UNIT.city прямо зараз /Фото 8

«У кожному публічному місці буде пристрій, якому можна сказати: TINU, принеси кави, забронюй кімнату для перемовин, повідом, коли прибуде Shuttle Bus, – і система зможе показати його на Google Maps. Вишенькою на торті стане те, що TINU матиме візуальне втілення у вигляді персонажа, з яким можна говорити і взаємодіяти», – розповідає Артем Бойко, СMО UNIT.city.

Проєкт готували протягом семи місяців, а вже сьогодні резиденти UNIT.city можуть користуватися першим можливостями системи через чат-бота.

Вы нашли ошибку или неточность?

Оставьте отзыв для редакции. Мы учтем ваши замечания как можно скорее.

Предыдущий слайд
Следующий слайд