Фото надані PRIKHODKO&PARTNERS
Категория
Партнерский материал
Дата

Яким повинен бути адвокат для VIP: Андрій Приходько про головне

Фото надані PRIKHODKO&PARTNERS

Про те, хто такі «топові» адвокати і чому вони так необхідні VIP-клієнтам, Forbes розповів Андрій Приходько – адвокат, доктор юридичних наук, а також засновник відомої юридичної компанії PRIKHODKO&PARTNERS.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

У публічних особистостей та у бізнесменів може не бути найкращих друзів, але найкращі юристи повинні бути обовʼязково. У часи культури скасування юридична підтримка та репутаційна стратегія можуть запобігти появі 99% скандальних новин, що з’являються у розділах «політика» та «шоубізнес». 

І йдеться не про звичайного адвоката, якому ми телефонуємо в останню хвилину, а про команду спеціалістів, котрі ведуть постійну «гру на випередження» і 24/7 допомагають уникнути можливих ризиків.

В чому полягає різниця між просто хорошим і «топовим» адвокатом?

Якщо коротко, то «топовий» адвокат – це професіонал, який може розвʼязати ту проблему, яку більшість адвокатів вирішити не спроможні. Це не просто найманий співробітник, а особистий радник клієнта з будь-яких юридичних питань. Позиціонуючи себе як «топовий», адвокат не має іншого виходу, окрім знайти нестандартне рішення та довести справу до бажаного результату.

Яким повинен бути адвокат для VIP: Андрій Приходько про головне /Фото 1

Фото надані PRIKHODKO&PARTNERS

Які основні завдання та зони відповідальності у персонального адвоката такого рівня? І чи обов’язково «топовий» адвокат відомий адвокат?

Обов’язкові пункти – знання закону і досвід роботи. Далі – складніше. «Топовий» адвокат – це визнаний адвокат: у медіа, на юридичному ринку, в рейтингах. Публічність – це додатковий доказ професіоналізму. 

У кращого адвоката завжди є команда, яка здатна закрити багато питань, а також забезпечити повний захист та супровід VIP-клієнта. Окрім цього, він повинен йти в ногу з технологіями. Я переконаний, що в найближчому майбутньому юридична консультація у мобільному додатку замінить всі офлайн-зустрічі. Тим більше якщо мова йде про людей, в яких час розписаний похвилинно. Новітнє технологічне рішення ЮК PRIKHODKO&PARTNERS – мобільний додаток КОНСУЛЬТАНТ, що переміг у «Innovation Justice Challenge 2021».

Яким повинен бути адвокат для VIP: Андрій Приходько про головне /Фото 2

Фото надані PRIKHODKO&PARTNERS

Серед ваших клієнтів не лише депутати, керівники центральних державних структур, власники найбільших бізнесів України, а й звичайні непублічні люди. Кого ви відносите до категорії VIP?

VIP-клієнти – це люди, які однозначно звикли брати від життя лише найкраще. За сферою діяльності це може бути як політик, відомий артист чи кінозірка, так і звичайний бізнесмен, який заробляє достатньо, щоб їздити на хорошому автомобілі, жити у хорошому місці й дозволити собі найкращого адвоката.

Наведіть один яскравий приклад такого клієнта?

Це людина, яка прямо зараз читає цю статтю у Forbes.

Скільки коштують послуги персонального адвоката?

Якщо мовиться про «топового» адвоката PRIKHODKO&PARTNERS, який 24/7 координує ваші дії, – не менше $1000 на місяць. У випадку виникнення серйозної проблеми, яка вимагатиме підготовки позову, виїзду в прокуратуру, податкову, аналізу договорів або інших нюансів, сума прораховується окремо, адже до справи залучаються інші фахівці, щоб відпрацювати дорожню карту і досягти того результату, який хоче клієнт.

Яким повинен бути адвокат для VIP: Андрій Приходько про головне /Фото 3

Фото надані PRIKHODKO&PARTNERS

Чи може ціна стати вирішальним фактором при виборі адвоката?

Для VIP-клієнта – однозначно ні. В інтернеті ви можете знайти діапазон цін на юридичні послуги від 1500 грн на день до €600 на годину. Проте у PRIKHODKO&PARTNERS інший підхід, ми орієнтуємось на результат, а не рахуємо години та обсяг виконаних робіт. І наші клієнти прекрасно це розуміють, тому й довіряють нам.

Як підібрати правильного адвоката, якщо людина веде активну діяльність у кількох сферах? Чи існують універсальні фахівці?

Моя особиста рекомендація: не довіряти так званим «різнопрофільним» фахівцям. Таких не існує. Якщо ви дійсно націлені на швидкий позитивний результат – зверніться за порадою до адвоката або керівника, який має у своїй команді висококваліфікованих спеціалістів, кожен з яких займається виключно своїм напрямом. Як показує практика, саме така внутрішня організація допомагає закрити 95% всіх можливих юридичних проблем, які можуть виникнути у людини. 

Чи можуть іноземні клієнти, а також ті, хто активно веде діяльність у межах закону іншої країни, розраховувати на вашу допомогу?

Звичайно! Це один з основних напрямів діяльності PRIKHODKO&PARTNERS. Наш міграційний відділ повністю забезпечує легальне перебування як іноземців в Україні, так і українців за кордоном. Наші партнери є у таких містах як Лондон, Гонконг, Варшава, Берлін, Кельн, Нью-Йорк, Вашингтон. Співпраця з інвестиційними фондами та підписані меморандуми з іноземними компаніями допомагають нам задовольнити юридичні потреби клієнтів у всьому світі.

Яким повинен бути адвокат для VIP: Андрій Приходько про головне /Фото 4

Фото надані PRIKHODKO&PARTNERS

Чи говорили ви клієнту такі фрази, як «нічого не гарантую» та «це безнадійна справа»? І чи завжди дотримувались того, що пообіцяли?

За адвокатською етикою, недоцільно гарантувати клієнту конкретний результат. Проте особисто я з цим не погоджуюсь. Прорахувати вірогідність того чи іншого «фіналу» у відсотковому співвідношенні все-таки можливо. Адвокат, який шукає рішення, рано чи пізно його знайде. 

Чи дотримуюсь своїх слів – так. Я впевнений, що ви не знайдете жодної людини, яка спростує мою відповідь.

Що ж стосується «безнадійних справ», то, для прикладу, в грудні за одне судове засідання ми закрили кримінальну справу, яка тривала понад 12 років! Головним фігурантом став відомий політик, який за цей час знайшов політичний притулок в іншій країні.  

До нас справою займалися понад 10 відомих адвокатів, а в реєстрі вже встигло зібратись понад 100 судових рішень, і всі були програні. Після довгого аналізу ми знайшли нестандартне правове рішення, першими в Україні сформували судову практику, внаслідок чого справу закінчили за одне судове засідання. Тепер чекаємо на клієнта в Україні.

27 січня ваша компанія святкує пʼять років з моменту її заснування. Чи був за ці роки момент, коли хотілось все залишити?

Залишити – означає програти. А «топові» адвокати справи не програють!

Фото надані PRIKHODKO&PARTNERS

Вы нашли ошибку или неточность?

Оставьте отзыв для редакции. Мы учтем ваши замечания как можно скорее.

Исправить
Предыдущий слайд
Следующий слайд
Новый выпуск Forbes Ukraine

Заказывайте с бесплатной курьерской доставкой по Украине