Про те, хто такі «топові» адвокати і чому вони так необхідні VIP-клієнтам, Forbes розповів Андрій Приходько – адвокат, доктор юридичних наук, а також засновник відомої юридичної компанії PRIKHODKO&PARTNERS.
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
У публічних особистостей та у бізнесменів може не бути найкращих друзів, але найкращі юристи повинні бути обовʼязково. У часи культури скасування юридична підтримка та репутаційна стратегія можуть запобігти появі 99% скандальних новин, що з’являються у розділах «політика» та «шоубізнес».
І йдеться не про звичайного адвоката, якому ми телефонуємо в останню хвилину, а про команду спеціалістів, котрі ведуть постійну «гру на випередження» і 24/7 допомагають уникнути можливих ризиків.
В чому полягає різниця між просто хорошим і «топовим» адвокатом?
Якщо коротко, то «топовий» адвокат – це професіонал, який може розвʼязати ту проблему, яку більшість адвокатів вирішити не спроможні. Це не просто найманий співробітник, а особистий радник клієнта з будь-яких юридичних питань. Позиціонуючи себе як «топовий», адвокат не має іншого виходу, окрім знайти нестандартне рішення та довести справу до бажаного результату.
Які основні завдання та зони відповідальності у персонального адвоката такого рівня? І чи обов’язково «топовий» адвокат – відомий адвокат?
Обов’язкові пункти – знання закону і досвід роботи. Далі – складніше. «Топовий» адвокат – це визнаний адвокат: у медіа, на юридичному ринку, в рейтингах. Публічність – це додатковий доказ професіоналізму.
У кращого адвоката завжди є команда, яка здатна закрити багато питань, а також забезпечити повний захист та супровід VIP-клієнта. Окрім цього, він повинен йти в ногу з технологіями. Я переконаний, що в найближчому майбутньому юридична консультація у мобільному додатку замінить всі офлайн-зустрічі. Тим більше якщо мова йде про людей, в яких час розписаний похвилинно. Новітнє технологічне рішення ЮК PRIKHODKO&PARTNERS – мобільний додаток КОНСУЛЬТАНТ, що переміг у «Innovation Justice Challenge 2021».
Серед ваших клієнтів – не лише депутати, керівники центральних державних структур, власники найбільших бізнесів України, а й звичайні непублічні люди. Кого ви відносите до категорії VIP?
VIP-клієнти – це люди, які однозначно звикли брати від життя лише найкраще. За сферою діяльності це може бути як політик, відомий артист чи кінозірка, так і звичайний бізнесмен, який заробляє достатньо, щоб їздити на хорошому автомобілі, жити у хорошому місці й дозволити собі найкращого адвоката.
Наведіть один яскравий приклад такого клієнта?
Це людина, яка прямо зараз читає цю статтю у Forbes.
Скільки коштують послуги персонального адвоката?
Якщо мовиться про «топового» адвоката PRIKHODKO&PARTNERS, який 24/7 координує ваші дії, – не менше $1000 на місяць. У випадку виникнення серйозної проблеми, яка вимагатиме підготовки позову, виїзду в прокуратуру, податкову, аналізу договорів або інших нюансів, сума прораховується окремо, адже до справи залучаються інші фахівці, щоб відпрацювати дорожню карту і досягти того результату, який хоче клієнт.
Чи може ціна стати вирішальним фактором при виборі адвоката?
Для VIP-клієнта – однозначно ні. В інтернеті ви можете знайти діапазон цін на юридичні послуги від 1500 грн на день до €600 на годину. Проте у PRIKHODKO&PARTNERS інший підхід, ми орієнтуємось на результат, а не рахуємо години та обсяг виконаних робіт. І наші клієнти прекрасно це розуміють, тому й довіряють нам.
Як підібрати правильного адвоката, якщо людина веде активну діяльність у кількох сферах? Чи існують універсальні фахівці?
Моя особиста рекомендація: не довіряти так званим «різнопрофільним» фахівцям. Таких не існує. Якщо ви дійсно націлені на швидкий позитивний результат – зверніться за порадою до адвоката або керівника, який має у своїй команді висококваліфікованих спеціалістів, кожен з яких займається виключно своїм напрямом. Як показує практика, саме така внутрішня організація допомагає закрити 95% всіх можливих юридичних проблем, які можуть виникнути у людини.
Чи можуть іноземні клієнти, а також ті, хто активно веде діяльність у межах закону іншої країни, розраховувати на вашу допомогу?
Звичайно! Це один з основних напрямів діяльності PRIKHODKO&PARTNERS. Наш міграційний відділ повністю забезпечує легальне перебування як іноземців в Україні, так і українців за кордоном. Наші партнери є у таких містах як Лондон, Гонконг, Варшава, Берлін, Кельн, Нью-Йорк, Вашингтон. Співпраця з інвестиційними фондами та підписані меморандуми з іноземними компаніями допомагають нам задовольнити юридичні потреби клієнтів у всьому світі.
Чи говорили ви клієнту такі фрази, як «нічого не гарантую» та «це безнадійна справа»? І чи завжди дотримувались того, що пообіцяли?
За адвокатською етикою, недоцільно гарантувати клієнту конкретний результат. Проте особисто я з цим не погоджуюсь. Прорахувати вірогідність того чи іншого «фіналу» у відсотковому співвідношенні все-таки можливо. Адвокат, який шукає рішення, рано чи пізно його знайде.
Чи дотримуюсь своїх слів – так. Я впевнений, що ви не знайдете жодної людини, яка спростує мою відповідь.
Що ж стосується «безнадійних справ», то, для прикладу, в грудні за одне судове засідання ми закрили кримінальну справу, яка тривала понад 12 років! Головним фігурантом став відомий політик, який за цей час знайшов політичний притулок в іншій країні.
До нас справою займалися понад 10 відомих адвокатів, а в реєстрі вже встигло зібратись понад 100 судових рішень, і всі були програні. Після довгого аналізу ми знайшли нестандартне правове рішення, першими в Україні сформували судову практику, внаслідок чого справу закінчили за одне судове засідання. Тепер чекаємо на клієнта в Україні.
27 січня ваша компанія святкує пʼять років з моменту її заснування. Чи був за ці роки момент, коли хотілось все залишити?
Залишити – означає програти. А «топові» адвокати справи не програють!
Фото надані PRIKHODKO&PARTNERS
26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.